Tipsport extraliga

Znojmo díky dvěma brankám v přesilových hrách zdolalo Třinec 2:1

11. prosince 2005 20:21 - ZNOJMO

Hokejisté Znojma porazili v nedělním 33. kole extraligy díky dvěma využitým přesilovým hrám Třinec 2:1. Oceláři sice dokázali v 52. minutě odpovědět díky trefě Jiřího Polanského na vedoucí branku Romana Německa z úvodní třetiny, ale za necelou minutu rozhodl Peter Pucher. Znojmo se díky výhře na pátý Třinec bodově dotáhlo.

Hosté začali lépe a už v 50. vteřině se ocitl sám před Trvajem Paroulek, ale nezamířil přesně. V další šanci trefil Skořepa znojemského brankáře do masky. Potom už byli aktivnější domácí Orli. Hešova střela ze sedmé minuty ještě v brance neskončila, ale Němečkova teč v přesilovce po Bičánkově ráně si už za Bieglova záda cestu našla.

Druhá třetina se odehrávala také v režii domácích hokejistů. Třinečtí ohrozili Trvaje pouze jednou, Fabuš však neměl přesnou mušku. Domácí zaměstnávali Bieglovu pozornost daleko častěji. Nejdříve Bičánek trefil tyč, pak Dopita efektní zadovkou těsně minul a festival neproměněných šancí pokračoval ve 32. minutě Ludvíkovým bekhendem do Bieglovy vyrážečky. Když ani Uram nepotrestal Hunkesovu hrubku, skončila druhá část bez branek.

Střelecké trápení Znojma pokračovalo dlouho i v závěrečné části. Ve 48. minutě Bieglem vyražený puk nedostal do sítě Dopita a vzápětí neskóroval po brejku ani Beroun. Oceláři se tak dočkali vyrovnání. V 52. minutě Polanský po nenápadném průniku prostřelil Trvaje. Za necelou minutu se ale v početní výhodě ve skrumáži před Bieglem nejrychleji zorientoval Pucher a rozhodl o vítězství Znojma.

Znojemští Orli - Oceláři Třinec 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Němeček (Bičánek, Pucher), 53. Pucher (Uram, Ondřej) - 52. Polanský (Peterek, Kudrna). Rozhodčí: Bolina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 3800.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Bičánek, Mojžíš, Heš, Čakajík, Jareš - Ondřej, Pucher, Uram - Mikulík, Dopita, Ludvík - Beroun, Haman, Plášek - od 35. navíc Petrakov, Kraus. Trenéři: Hořava a Votruba.
Třinec: Biegl - Hunkes, Pácal, Tesařík, Výtisk, Kroupa, Chmelíř - Kudrna, Peterek, Pištek - Fabuš, Skořepa, Paroulek - Huna, Polanský, Tomas. Trenéři: Juřík, Mach a Daneček.