Hokejisté Plzně uštědřili debakl Vsetínu a zůstali sedmí

Hokejisté Plzně v neděli v extraligovém utkání rozstříleli poslední Vsetín 6:1 a před reprezentační pauzou zůstali na sedmém místě, kam se posunuli v sobotu. Valaši po první třetině prohrávali pouze o jednu branku, ale v dalším průběhu je domácí jasně přehráli a připsali si třetí vítězství po sobě. Dvěma góly se blýskli Padělek a Zelenka, tři asistence si připsal Kracík.

Plzeň jednoznačně přehrála poslední celek tabulky, který marně přehušťoval prostor před brankou a spoléhali na náhodné protiútoky. Plzeňské vedení se zrodilo v početní převaze a hned v úvodu druhé části Kracík obelstil obranu tak, že se nejlepší domácí střelec Padělek snadno trefil.

Únik Tvrdoně a Šindelova akce těsně před přestávkou donutily Vsetín ke střídání brankářů, ale náhradník Hovi dvakrát inkasoval z hole Zelenky. Málkovi nulu překazila využitá početní výhoda hostů.

Radek Kampf, asistent trenéra Plzně: "Tým zahrál s maximální koncentrací. Už první třetinu jsme dobře rozehráli, definitivně rozhodla druhá část."

Rostislav Vlach, asistent trenéra Vsetína: "Z naší strany to bylo velmi špatné."

Lasselsberger Plzeň - Vsetínská hokejová 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 16. A. Padělek (Kracík), 23. A. Padělek (Kracík, Andrašovský), 30. Tvrdoň (M. Straka, Štěpánek), 40. Šindel (Adamský, A. Padělek), 44. Zelenka (D. Moravec, Andrašovský), 56. Zelenka (Kracík) - 48. Duba (Kučný, Jenáček). Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. Diváci: 5401.
Plzeň: Málek - Pulpán, Trnka, Výborný, Hučko, Nedoma, Štěpánek - Zelenka, D. Moravec, M. Straka - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Důras, Šindel, Adamský - Tvrdoň, Vítek, od 25. navíc Hobl. Trenéři: Sýkora, Rulík a Kampf.
Vsetín: Altrichter (41. Hovi) - Ponomarev, Kučný, Horák, Bauer, Augusta, Bolf, od 26. navíc Zapletal, od 43. Ostrčil - Květoň, Stantien, Demel - Davídek, Steiner, Jenáček - Dubec, O. Hruška, Rob - od 23. navíc Sakrajda, od 25. Duba, R. Hruška. Trenéři: Kopřiva a Vlach.