Slavia zdolala Budějovice a vede o čtyři body

Tři slávistické góly za pouhých 168 vteřin zápasu sice vyhnaly z branky Jihočechů Romana Turka, ale Budějovice ještě dokázaly najít sílu a až do konce usilovaly o vyrovnání. Slavia vede tabulku před reprezentační přestávkou o čtyři body před Libercem, poražení klesli o skóre na devátou příčku za Pardubice.

Ilustrační foto.

Slavii se v úvodu dařilo, na co sáhla. Začal Bednář, jenž za 9 vteřin z prostoru mezi kruhy využil přesilovku. Když se do Graňákovy rány vrhl po hlavě Kotrla, tečovaný puk přeloboval Turka. Po dorážce Dudy ze vzduchu reklamovali sice hosté vysokou hůl, ale sudí Minář po pětiminutové poradě s videorozhodčím gól uznal a překonaný gólman už zůstal raději na střídačce.

Opařené hosty probrala až Posmykova rána v početní výhodě na konci první části. Od druhé třetiny se Slavia snažila kontrolovat hru, jelikož náhradníku Cháberovi proklouzl mezi betony pokus domácího Žižky. Hosty k úprku za vyrovnáním nakoplo snížení Hübla, na které navázal další nechytatelnou ranou Hudec. Minutu a půl před koncem se Budějovice odhodlaly k odvolání brankáře, ke střele se už ale nedostaly.

Jiří Kalous, asistent trenéra Slavie: "Zbytečně jsme zápas zdramatizovali, rozhodla však naše zkušenost."

Milan Kupka, asistent trenéra Č. Budějovic: "Zoufale nám utekl začátek. Ale ještě jsme Slavii stačili potrápit."

Slavia Praha - České Budějovice 4:3 (3:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Bednář (Beránek, J. Novák), 2. Graňák (Kopecký), 3. Duda (Kadlec), 24. Žižka (Vlasák) - 19. Posmyk (Hübl), 32. Hübl (Gřegořek), 47. M. Hudec (Gřegořek). Rozhodčí: Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 3563.
Slavia: Franěk - Kadlec, Drtina, J. Novák, Žižka, Kolařík, Graňák - Bednář, Beránek, Tomica - Duda, Vlasák, Sup - D. Hruška, Kopecký, Dlouhý - Vondrka, V. Růžička ml. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Kalous.
České Budějovice: Turek (3. Chábera) - Posmyk, Gřegořek, Vydarený, Mucha, Kotaška, Jindra - M. Hudec, Krátoška, Brabenec - Šimánek, Hübl, Sailer - L. Havel, Vak, Kotrla - Veselý, Mertl, Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka.