Rubriky:

Tipsport extraliga

Sedláček poreferoval a Zlín přivádí z KHL lotyšského reprezentanta

10. listopadu 2015 14:18 - Praha

S výkony týmu pochopitelně spokojeni nejsou, s posledním místem v extraligové tabulce už tuplem ne, a tak se vedení hokejistů Zlína snaží trápící se celek nakopnout. V úterý se Berani dohodli na smlouvě do konce sezóny s lotyšským reprezentačním útočníkem Robertsem Bukartsem, jenž přichází z Kontinentální ligy z Dinama Riga.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Robertse jsme viděli v několika zápasech a taktéž Kuba Sedláček nám podal velmi příznivé reference na jeho adresu," uvedl pro oficiální stránky zlínského klubu jeho jednatel Patrik Kamas, že i český brankář a zlínský odchovanec hrající nyní v Rize s krajanem obráncem Tomášem Kundrátkem sehrál při Bukartsově přesunu důležitou roli.

„Jsme přesvědčeni, že nám pomůže v naší současné situaci, aby tým dosáhl předsezónního cíle a dostal se do vyřazovacích bojů play off," doplnil Kamas.

Pětadvacetiletý Bukarts odehrál v KHL za Rigu 225 zápasů, v nichž vstřelil 27 gólů a přidal 28 asistencí. Za národní tým Lotyšska startoval na třech světových šampionátech včetně toho letošního v Praze. S novými spoluhráči by měl poprvé trénovat ve čtvrtek, a pakliže se podaří včas vyřídit administrativní náležitosti, premiérový extraligový duel může absolvovat v pátek proti Chomutovu.

„Po sedmi letech angažmá v týmu Dinama jsem neviděl další perspektivu pro růst své kariéry. Hledal jsem nové angažmá s cílem zlepšit se a ukázat své dovednosti, protože v Rize dostávali stále více prostoru jiní hráči. Cítím, že můžu být mužstvu prospěšný ještě více. Jsem rád, že budu hrát českou extraligu právě za Zlín," prohlásil Bukarts.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..