Rubriky:

Tipsport extraliga

Kometa sehraje dva extraligové duely pod širým nebem! Utká se s Plzní a Spartou

11. listopadu 2015 16:23 - Brno
(Aktualizováno: 11. listopadu 2015 17:13)

V zámořské NHL se duely pod širým nebem těší velké oblibě, po letech se obdobné propagace ledního hokeje dočkají i tuzemští fanoušci. Brněnská Kometa sehraje dva duely v neděli 3. ledna od 13:00 proti Plzni a v pátek 8. ledna v 18:20 se Spartou Praha v místě bývalého zimního stadiónu za Lužánkami, kde postaví mobilní kluziště s tribunami pro více než 20 000 diváků. Informují o tom oficiální stránky moravského celku.

 

Václav Šálek, ČTK

Součástí programu Hokejových her Brno 2016 bude ve čtvrtek 7. ledna utkání vysokoškoláků mezi Masarykovou a Karlovou univerzitou.

"Bude to skvělá propagace hokeje a připomínka naší slavné historie. Jde také o velký návrat domů. Věřím, že se časem vyplní sny všech fanoušků a hokej i fotbal se vrátí zpět za Lužánky," uvedl na webu Komety majitel klubu Libor Zábranský.

Kometa chce zlomit dosavadní český divácký rekord. Brněnský klub stál už dvakrát u novodobých rekordů v návštěvnosti extraligy. V roce 2011 při venkovním utkání v Pardubicích ve Svítkově přišlo na zápas s domácím týmem 17 140 diváků. O rok později při výluce NHL navštívilo utkání Kladna s Brnem v O2 aréně 17 182 diváků.

Historický rekord z dob Československa drží ze sezóny 1962/63 Praha. Duel mezi tehdejším Spartakem Sokolovo (dnešní Spartou) a Slovanem Bratislava navštívilo 19 000 fanoušků.

"Podobné akce výrazně přispívají k popularizaci ledního hokeje a mají proto naši jednoznačnou podporu. Jsem přesvědčen, že fanoušci vytvoří za Lužánkami fantastickou kulisu a na všechna utkání se bude dlouho vzpomínat. Brno je hokejové město, které si takový svátek určitě zaslouží," uvedl prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

Tribuny budou rozděleny do sektorů, všechna místa budou z technických důvodů k stání a nebudou číslována. Bude platit, že kdo dříve přijde, bude mít lepší místo. Cena vstupenky na jedno extraligové utkání bude pro dospělé 990 korun, pro děti do výšky 130 centimetrů 390 Kč. Držitelé permanentek budou mít předkupní právo.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..