Znojmo rozhodlo ve Vsetíně v poslední třetině

VSETÍN

Po dvou vítězstvích doma tentokrát Vsetín neuspěl, Znojmo rozhodlo čtyřmi góly v poslední třetině. Domácí i v děravé sestavě sice zpočátku tlačili, ale Trvaje nepřekvapili. Altrichter naproti tomu zasahoval poprvé až v 8. minutě proti Uramovi, ovšem od té chvíle hosté přidali.

Hned v úvodu druhé části přišla brilantní Berounova přihrávka na Ludvíka, který ji proměnil v první gól Znojma. Domácím se nedařilo, a to ani v přesilovkách.

Zato Orlům skvěle vyšla závěrečná část. Uram potřeboval jen 17 s na to, aby využil chybu ve vsetínské rozehrávce. Vzápětí se O. Hruškovi sice podařilo snížit na 1:2, pak ovšem Horák Altrichterovi zaclonil výhled a Eratovo nahození skončilo potřetí v síti.

O čtvrtý úspěch se postaral Pucher a do branky šel Hovi. Také on po pěti minutách v oslabení kapituloval z hole Čakajíka.

Břetislav Kopřiva, trenér Vsetína: "Přibrzdil nás druhý znojemský gól. Dokázali jsme sice kontrovat, ale ne nadlouho. Tragicky jsme hráli zejména přesilovky."

Miloslav Hořava, trenér Znojma: "Hodně znamenala druhá Uramova branka, kdy se vývoj obrátil v náš prospěch. Dostali jsme se do herní pohody a pak už jsme vývoj jenom hlídali."

Vsetínská hokejová - Znojemští Orli 1:5 (0:0, 0:1, 1:4)
Branky a nahrávky: 43. O. Hruška (Kučný) - 23. Ludvík (Beroun), 41. Uram (Heš), 46. Erat (Ludvík), 49. Pucher (Němeček), 54. Čakajík (Jareš, Uram). Rozhodčí: Rejhtar - Český, Bejček. Vyloučení: 9:11, navíc Bičánek (Znojmo) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2035.
Vsetín: Altrichter (49. Hovi) - Spitzer, Kučný, Horák, Bauer, Zapletal, Bolf, Nedbálek - O. Hruška, Stantien, Demel - Janků, Steiner, Jenáček - Dubec, R. Hruška, Rob. Trenéři: Kopřiva a Vlach.
Znojmo: Trvaj - Bičánek, Němeček, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Heš - Ondřej, Pucher, Uram - Erat, Dopita, Ludvík - Plášek, Haman, Beroun - od 51. navíc Varakas, Vaškovič, Kraus. Trenéři: Hořava a Votruba.