Budějovice uhlídaly těsnou výhru nad Vítkovicemi

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Jihočeši ve vyrovnaném úterním utkání rozhodli o výhře nad Vítkovicemi ve dvojnásobné přesilové hře. Do sestavy domácích se po zranění vrátili Harant, Kutlák i kapitán Bělohlav, a bylo to znát. Začali náporem a na konci první minuty trefil Michal Hudec horní roh branky Pince na 1:0.

Vítkovice se ale brzy otřepaly. V sedmé minutě Štefanka zblízka vyrovnal. Od 13. minuty ale hosté nevyužili přes minutu trvající přesilovku pět na tři.

Stejnou výhodu měli ve 34. minutě domácí a Posmyk je prudkou ranou nad lapačku Pince dostal do vedení. Bylo zasloužené. Domácí byli aktivnější, v první třetině trefil tyč Bělohlav, na konci druhé Brabenec. Ve třetí třetině si vítězové výhru pohlídali.

Josef Jandač, trenér Č. Budějovic: "Rozhodlo, že jsme v první třetině za stavu 1:1 neinkasovali při přesilovce hostů pět na tři. Podržel nás Turek."

Miloš Holaň, asistent trenéra Vítkovic: "My jsme přesilovku pět na tři nevyužili a domácí potom ano. Stává se nám často, že venku jen dotahujeme."

České Budějovice - Vítkovice Steel 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. M. Hudec (Brabenec, Veselý), 34. Posmyk (L. Havel) - 7. J. Štefanka (Dresler). Rozhodčí: Homola - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 2985.
České Budějovice: Turek - Posmyk, Gřegořek, Vydarený, Mucha, Kotaška, Jindra, Harant, Kutlák - M. Hudec, Brabenec, Veselý - Šimánek, Hübl, Sailer - L. Havel, Vak, Kotrla - Bělohlav, Krátoška, Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka.
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Philipp, Jasečko, S. Hudec, Jurečka, Dresler, Chmelíř - J. Štefanka, Burger, Krenželok - Irgl, Hubáček, Tomášek - Kropáč, R. Procházka, Köhler - I. Padělek, Hulva, Buček. Trenéři: Vůjtek a Holaň.