Rubriky:

Tipsport extraliga

Olomoucký Herman nezaplatil pokutu, disciplinárka mu proto zastavila činnost

1. prosince 2015 17:06 - Praha

Do konce listopadu měl zaplatit finanční pokutu ve výši deseti procent své základní měsíční odměny za nafilmovaný pád z utkání se Zlínem, jenže olomoucký hokejista Jakub Herman tak neučinil. Předseda extraligové disciplinární komise Karel Holý tak třiadvacetiletému útočníkovi zastavil činnost do doby, než pokutu uhradí.

 

Luděk Peřina, ČTK

Herman se provinil 27. října během duelu ve Zlíně po zákroku Tomáše Žižky. Disciplinárka tehdy shledala, že intenzita zákroku na Hermana nebyla taková, aby ho nemohl ustat. Olomoucký forvard navíc důsledky střetu teatrálním rozhozením rukou zvýraznil, aby získal výhodu přesilovky pro vlastní mužstvo.

Nejspíše ve čtvrtek se bude disciplinární komise zabývat incidentem z pátečního utkání Chomutova s Brnem, po kterém masér domácích František Moščic hokejkou napadl útočníky komety Petra Ostřížka a Jakuba Koreise. Holý obdržel vyjádření od zástupců Brna, Severočeši jej zaslali až dnes v podvečer.

Piráti se Brňanům v sobotu omluvili, trest ale Moščice nemine. Maximální hranicí je půlmiliónová pokuta a zastavení činnosti na rok a půl. Udělení tak vysokého trestu ale Holý nepředpokládá.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..