Zlínští hokejisté porazili poslední Vsetín až v prodloužení

ZLÍN

O vítězství Zlína v jubilejním 60. valašském derby rozhodl až Zubíček v prodloužení. Nad výkony všech aktéru zápasu vysoko vyčnívali brankáři Murín a Hovi, kteří byli jasně nejlepšími muži na ledě. Úřadující vicemistři vedli díky gólu Kristka, ale hostům zajistil zisk bodu v třetí třetině kapitán Roman Stantien. V 64. minutě rozhodl o výhře domácích obránce Pavel Zubíček.

Po neúrodné úvodní třetině, plné osobních soubojů a úporné snahy na obou stranách, se diváci dočkali až v polovině utkání. Po akci tří proti jednomu, jež začala u Martina Hamrlíka a Krále se do branky trefil Kristek a domácí celek šel do vedení.

V nástupu do závěrečné části hry promarnili Zlínští čtyřminutovou přesilovku a čtvrt hodiny před koncem je potrestal Stantien, který tečoval střelu Horáka od modré za Murínova záda. V prodloužení měla obě mužstva šanci rozhodnout, trefil se však až zlínský obránce Zubíček půldruhé minuty před koncem.

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Spokojeni jsme jen se dvěma body, hra měla k našim představám daleko, citelně nám chybí dva zranění útočníci základní sestavy."

Rostislav Vlach, asistent trenéra Vsetína: "Vytvořili jsme si víc šancí než soupeř a nezasloužili si prohrát. Trápí nás však koncovka a chybělo i štěstí."

Hamé Zlín - Vsetínská hokejová 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Kristek (Král, Hamrlík), 64. Zubíček (Barinka) - 47. Stantien (Horák, Bauer). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:9. Bez využití. Diváci: 5039.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Nosek, Galvas, Vosátko, Zubíček, Houdek, J. Malinský - Kristek, Leška, Špilár - Okál, Král, Záhorovský - Barinka, M. Čech, Rachůnek - Kovář, Kubiš. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Vsetín: Hovi - Spitzer, Kučný, Horák, Bauer, Zapletal, Bolf - Demel, Stantien, O. Hruška - Janků, Steiner, Rob - Dubec, Jenáček, Duba. Trenéři: Kopřiva a Vlach.