Kumstát trefou v poslední minutě porazil Budějovice

Zápas 35. kola Tipsport extraligy mezi Českými Budějovicemi a Karlovými Vary nenabídl pěkný hokej. Hosté urputně bránili a často vyhazovali kotouč. Na buly ho pak získávali zpět. O vítězství Varů nakonec rozhodl Kumstát, který v poslední minutě zápasu překonal domácího brankáře Turka.

Karlovy Vary se ujaly vedení brankou z přesilovky, jelikož Skuhravý doklepl střelu Řezníčka od modré.  Domácí ale skóre otočili. Veselý dokázal prostřelit Přikryla a Posmyk se při přesilovce trefil od modré.

Ale hosté na konci druhé třetiny z další přesilovky Dobroněm znovu od modré vyrovnali. Do konce druhé třetiny přitom chybělo pouhých 10 vteřin. To aled omácí netušili jaká je stihne pohroma. Rozhodující gól vstřelil totiž karlovarský Kumstát pouhé 4 s před koncem.

Milan Kupka, asistent trenéra Budějovic: "Chtěli jsme potvrdit vítězství s Vítkovicemi, ale moc se nám nevedlo."

Zdeněk Venera, trenér K. Varů: "Rozhodly dva góly v závěru druhé a třetí třetiny. Je to i štěstí, které jsme před tím neměli."

České Budějovice - Energie Karlovy Vary 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Veselý (Brabenec, Gřegořek), 36. Posmyk (Sailer, Bělohlav) - 7. Skuhravý (J. Řezníček), 40. Dobroň (Duben, Hurtaj), 60. Kumstát (Skuhravý, Hurtaj). Rozhodčí: Husička - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 6:12, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 3283.
České Budějovice: Turek - Posmyk, Gřegořek, Vydarený, Mucha, Kotaška, Jindra, Harant - M. Hudec, Brabenec, Veselý - Šimánek, Hübl, Sailer - Bělohlav, Vak, Kotrla - L. Havel, Krátoška, Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka.
Karlovy Vary: Přikryl - Macholda, J. Řezníček (41. Krajíček), Dobroň, Duben, J. Polák, Ustrnul - Kumstát, Hurtaj, Selingr - Dvořák, Kraft, Pavelek - Milan Procházka (29. Pech), Skuhravý, Košťál. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.