Rubriky:

Tipsport extraliga

Ritticha nominace dostihla v autobuse, oslavil ji čistým kontem

8. prosince 2015 21:22 - Ostrava

Brankář mladoboleslavských hokejistů David Rittich se cestou na extraligové utkání do Vítkovic dozvěděl o tom, že byl nominován do národního týmu a pozvánku pak stylově oslavil čistým kontem. Středočechům svou druhou nulou v sezoně dopomohl v dnešní dohrávce 8. kola k vítězství 1:0.

 

Václav Šálek, ČTK

Když reprezentační kouč Vladimír Vůjtek odtajnil jména pro Channel One Cup v Moskvě, byl Rittich s týmem na cestě do Ostravy. "Přítelkyně mi to napsala do autobusu, před zápasem mě to potěšilo. Je to ocenění týmové práce. Je vidět, že to nedělám úplně na nic a že si toho někdo všiml," řekl Rittich novinářům.

Jihlavský odchovanec je nadšený i přesto, že z postu trojky by se do Ruska dostal jen v případě zranění některého z prvních dvou gólmanů. "Samozřejmě, že jsem to nečekal. Je tu sto gólmanů, co tam můžou být, a že si pan Vůjtek vzpomněl na mě, je super. Bude to super zkušenost trénovat s klukama, co hrají mimo Česko. Pro mě to je jedině pozitivní," řekl Rittich.

K atmosféře národního týmu už jednou přičichl. Už pod Vůjtkem s ní coby tréninkový gólman absolvoval jeden přípravný den před prvním turnajem sezony ve Finsku. "Odtrénoval jsem si, najedl jsem se a jel jsem domů. Teď to bude přece jen něco jiného," zasmál se Rittich, který se do reprezentace nikdy nepodíval ani v juniorském věku. "Vyhýbalo se mi to obloukem, nevím proč," doplnil třiadvacetiletý brankář.

Mladoboleslavská opora ujišťuje, že nezpychne. "Beru to s pokorou. Žádný rypák nahoru. Prvořadá je pro mě pořád Boleslav a tohle je už třešnička na dortu," řekl Rittich.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..