Zlín na vlastním ledě porazil Třinec

Hokejisté Hamé Zlín zvítězili v posledním utkání letošního roku nad Třincem 4:2. Rozhodující branku utkání 37. extraligového kola vstřelil v 33. minutě obránce Martin Hamrlík. Utkání začalo s dvacetiminutovým zpožděním, protože hokejisté Třince uvízli těsně před Zlínem v dopravní zácpě způsobené sněhovou kalamitou.

Domácí nastoupili se čtyřmi kompletními útoky, do sestavy se vrátil uzdravený Melenovský, kterého kouč Bokroš zařadil do elitní Leškovy formace.

V první třetině se oba týmy dostávaly do tempa jen velmi zvolna. Jako první zahrozil zlínský Barinka, ale jeho bekhendový pokus gólman Biegl kryl. V 16. minutě se na opačné straně řítil na Murína třinecký kapitán Peterek, jenže domácí brankář jeho střelu vytěsnil betonem. Zlín probudila až třetí přesilovka, v níž se v závěru úvodní části trefil přesně Nosek a poslal domácí do vedení.

Druhá dvacetiminutovka byla mnohem zajímavější. Tečovanou střelu Záhorovského vyrazil Biegl, na ránu Noska sice nestihl zareagovat, ale měl štěstí, protože puk jen orazítkoval pravou tyčku třinecké klece. Ve 29. minutě ale Biegl kapituloval podruhé, když Tomasovu chybu v rozehrávce potrestal důrazný Rachůnek. V tu chvíli utkání pro hostujícího gólmana skončilo, protože se po srážce s vlastním obráncem Frolem zranil a jeho místo zaujal náhradník Vojtek.

Hamé si náskok pohlídal

Ten udržel čisté konto více než čtyři minuty, jenže na střelu Hamrlíka, kterou ještě tečoval třinecký Kudrna, neměl nárok. Kudrna mohl svůj podíl na inkasované brance odčinit, ale svůj sólový únik v oslabení zakončil jen do Murína. O chvíli později se hosté přece jen dočkali, vyloučení Zubíčka potrestal Tomas, který za Murínova záda tečoval Tesaříkovo nahození.

Třinečtí po úvodní trefě ještě přidali a vytvořili si tlak. Z rychlého protiútoku však mohl zvýšit Barinka, jehož ale vychytal Vojtek. V 52. minutě utkání zdramatizoval Martynek, kterého našel před bránou Kudrna. Vzápětí ale sebral hostům naději na vyrovnání nedisciplinovaný Hašek, který nejprve fauloval Kováře a stejnému hráči dal v přerušeného hře pěstí, za což vyfasoval čtyřminutový trest.

Tým Hamé sice přesilovku nevyužil, ale v závěru si nejtěsnější náskok pohlídal. Konečnou podobu výsledku dal Čech, který 19 vteřin před koncem trefil při třinecké power play odkrytou bránu.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Klíčem k vítězství byl výkon gólmana Murína, který v důležitých okamžicích vychytal dva samostatné nájezdy. Od konce druhé třetiny nám Třinec zle zatápěl a díky nedisciplinovanosti Haška, který se nechal hloupě vyloučit, jsme neměli problémy s udržením těsného náskoku."

Jiří Juřík (Třinec): "Domácím jsme zápas usnadnili tím, že jsme neproměňovali šance a byli jsme nedisciplinovaní. Čtyřminutové vyloučení Haška v době, kdy jsme se dostali do zápasu, nás zlomilo. Mohli jsme uhrát alespoň bod. Nechci se vymlouvat na to, že jsme do Zlína přijeli pozdě, individuální chyby se tím vysvětlit nedají. Biegl si poranil operované koleno, více budeme vědět po vyšetření v třinecké nemocnici."

Hamé Zlín - Oceláři Třinec 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branka a nahrávky: 20. Nosek (J. Malinský, Král), 29. Rachůnek (M. Čech), 33. Hamrlík (Leška, Melenovský), 60. M. Čech (Rachůnek) - 36. Tomas (Tesařík), 52. Martynek (Kudrna, Hunkes). Rozhodčí: Rejthar - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:8, navíc Kubiš - Frolo oba do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 4320.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Vosátko, Zubíček, Houdek, Galvas, Nosek, J. Malinský - Kristek, Leška, Melenovský - Barinka, M. Čech, Rachůnek - Špilár, Kovář, Kubiš - Okál, Král, Záhorovský. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Třinec: Biegl (29. Vojtek) - Tesařík, Výtisk, Hunkes, Pácal, Kroupa, Frolo, Hegegy - Huna, Skořepa, Fabuš - J. Kudrna, Peterek, Hašek - Paroulek, Martynek, Tomas. Trenéři: Juřík, Mach a Daneček.