Karlovarští potvrdili proti Vsetínu roli favorita

KARLOVY VARY

Hokejisté Karlových Varů porazili ve 37. extraligovém kole roli favorita a bez větších problému vyhráli nad Vsetínem. Západočeši si tak ve čtvrtém zápase za sebou připsali plný bodový zisk a přiblížili se vytouženému osmému místu zaručujícímu postup do play off.

Domácím se vydařil již vstup do utkání. Po šestadvaceti vteřinách se se ujali vedení, kdy Selingr první střelou zaskočil finského gólmana Hoviho. Vsetínské hráče rychle inkasovaný gól nezlomil a byli domácím vyrovnaným soupeřem. Ubránili se i v oslabení a ve 13. minutě se Hovi vyznamenal proti Hurtajovi a Košťálovi. Neujala se ani střela Petra Kumstáta.

Nejlepší střelec Energie se ale dočkal hned na začátku druhé třetiny, když si úspěšně poradil se samostatným únikem dokonce v oslabení. V jedné z mála šancí hostí vyzkoušel karlovarského Přikryla Zapletal, ale neuspěl. Od 24. minuty hráli domácí padesátivteřinovou přesilovku pět na tři, ale neúspěšně. Vzápětí si však stejnou výhodu zopakovali a tentokráte v ní i uspěli. Po třetí asistenci Dobroně v zápase se prosadil Hurtaj.

Když poté přidal čtvrtý gól při signalizované přesilovce Košťál, bylo rozhodnuto. Autor branky tak oslavil svůj 300. extraligový zápas. Třetí třetina se tak už odehrála prakticky z povinnosti. Přidal pátou branku mohl Selingr, ale úspěchu se nakonec dočkali hosté. Ruský obránce Ponomarev od modré překonal Přikryla a připravil jej tak o možné čisté konto.

Václav Baďouček (Karlovy Vary): "Okamžitě po prvním gólu jsem měl pocit, že bude špatné, když se ve 26. vteřině vstřelí gól v zápase s posledním týmem tabulky. Naše mužstvo tato skutečnost také utlumila. Ve druhé třetině jsme dali gól v oslabení a využili přesilovku pět na tři. Zbytek utkání se nesl spíše v silvestrovském duchu. Pro nás hlavní cíl byly tři body a ten jsme splnili, takže jsme spokojeni."

Rostislav Vlach (Vsetín): "Zápas z naší strany nebyl ideální, ale snaha byla. Máme nějaké zraněné hráče a na naše možnosti jsme podali v celku slušný výkon. Rozhodující byly začátky prvních dvou třetin."

Energie Karlovy Vary - Vsetínská hokejová 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Selingr (Dobroň), 21. Petr Kumstát (Dobroň), 25. Hurtaj (Kraft, Dobroň), 33. Košťál (Pech, Skuhravý) - 42. Ponomarev. Rozhodčí: Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3000.
Karlovy Vary: Přikryl - Duben, Dobroň, Macholda, Ustrnul, O. Němec, Jiří Polák, Krajíček - Petr Kumstát, Hurtaj, Selingr - Dvořák, Kraft, Pavelek - Pech, Skuhravý, Košťál. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Vsetín: Hovi - Spitzer, Kučný, Ponomarev, R. Bauer, Bolf, Zapletal - Květoň, O. Hruška, Demel - Janků, Steiner, Jenáček - Dubec, R. Hruška, Rob, od 41. navíc Sakrajda. Trenéři: Kopřiva a Vlach.