Plzeň bez Málka prohrála ve Znojmě

ZNOJMO

Znojemští po dvou předchozích porážkách na svém stadiónu konečně zabrali. Základ úterního vítězství nad Plzní, která přijela bez zraněného Málka, položili dvěma góly už v úvodní třetině.

V první šanci ještě domácí Čakajík Ježe nepřekonal, ale vzápětí už Ondřej otevřel po Pláškově přihrávce skóre. V další příležitosti plzeňský brankář Ondřeje sice vychytal, tři minuty před první pauzou ale Heš zvýšil dělovkou od modré čáry na 2:0.

Západočeši zvedli hlavy na začátku prostřední dvacetiminutovky, při přesilovce zaskočil Trvaje nepříliš prudkou střelou Trnka. Už tři minuty na to ale upravil Haman při signalizovaném vyloučení znovu na dvougólový rozdíl. Pak se Znojmo usadilo na dlouhé minuty před soupeřovým brankářem, hosté se ovšem i s trochou štěstí ubránili.

V poslední části neproměnil Uram sólo, ale poté přihrál ideálně do jízdy Pucherovi a znojemský kapitán definitivně pojistil svému týmu tři body. Pak ještě viděli fanoušci po gólu na obou stranách.

Miloslav Hořava, trenér Znojma: "Byli jsme celý zápas lepší. Výborný výkon podal třetí Hamanův útok."

Marek Sýkora, trenér Plzně: "Znojmo nás jasně přehrálo, mohli jsme inkasovat ještě víc gólů. Hráči v poli náhradnímu brankáři Ježovi vůbec nepomohli."

Znojemští Orli - Lasselsberger Plzeň 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Ondřej (Plášek, Haman), 17. Heš (Plášek, Ondřej), 31. Haman (Pucher), 47. Pucher (Uram, Němeček), 48. Mikulík (Bičánek, Uram) - 28. Trnka (Cartelli, Zelenka), 51. Zelenka (Andrašovský). Rozhodčí: Turčan - Bláha, Rozlílek. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. Diváci: 2500.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Bičánek, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Heš - Mikulík, Pucher, Uram - Erat, Dopita, Ludvík - Ondřej, Haman, Plášek. Trenér: Hořava.
Plzeň: Jež - Cartelli, Trnka, Nedoma, Hučko, Výborný, Štěpánek, od 21. navíc Vobořil - A. Padělek (21. Freiberg), Kracík, Andrašovský - Důras, Tvrdoň, Adamský - Zelenka, M. Straka, Vítek. Trenéři: M. Sýkora a Kampf.