Kladno otočilo zápas se Zlínem

KLADNO

Senzační obrat se povedl v úterý Kladnu proti Zlínu, když dokázalo smazat dvoubrankové manko a v prodloužení strhlo výhru na svoji stranu. Přitom 1. třetina patřila hostům. Domácí nevyužili dvě přesilovky a naopak po čtyřech faulech se do první přestávky jen bránili.

Zlínští si vynutili tlak, ale využili jen dvojnásobnou přesilovku dělovkou Blaťáka od modré. Brzy po první přestávce pak Král zpoza branky nabil Kristkovi, který lehce zacílil do odkryté svatyně.

Kladenské vrátila do hry nedisciplinovanost hostů. Přesilovku dvou mužů dlouho 83 vteřin sice nevyužili, ale Bílek při dalším signalizovaném vyloučení protlačil puk do sítě.

Hosté hrozili při těsném vedení z brejků, jenže Rachůnek ani M. Čech sóla neproměnili, Houdka vychytal Orct taktéž, a pak v oslabení Zeman od modré vymetl šibenici Murínovy svatyně. Když pak zlínský Rachůnek nedal další sólo a hosté zahodili v prodloužení přesilovku, zmocnil se Zeman role hrdiny po Ševcově nahrávce zpoza branky.

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Prohrávat se Zlínem o dvě branky a nakonec získat dva body, to je velký impuls pro sebevědomí."

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Do poloviny jsme měli zápas pod kontrolou, pak jsme nedali čtyři sóla, což rozhodlo."

Rabat Kladno - Hamé Zlín 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 37. Bílek (M. Havel), 47. Zeman (Bílek), 63. Zeman (Ševc, Huml) - 10. Blaťák (Hamrlík), 25. Kristek (Král, Leška). Rozhodčí: Mikula - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 11:11, navíc Huml, L. Procházka - Okál 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2151.
Kladno: Orct - Ševc, Evan, V. Čech, Zeman, L. Procházka, Špelda - Kalla, Patera, Huml - Bílek, Gardoň, Kuchler - M. Havel, Kazatel, Hluchý. Trenéři: Müller a Tatíček.
Zlín: Murín - Blaťák, Galvas, Hamrlík, Houdek, J. Malinský, Nosek, Vosátko, Zubíček - Kristek, Leška, Melenovský - Okál, Král, Záhorovský - Barinka, M. Čech, Rachůnek - Mokrejš, Kovář, Špilár. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.