Tipsport extraliga

Reichel pomohl Litvínovu čtyřmi góly porazit Liberec

3. ledna 2006 20:56 - LITVÍNOV

Úterní severočeské derby nabídlo bezstarostný hokej se třinácti góly, z nichž osm padlo v přesilovkách a jeden v oslabení. Hrdinou byl kapitán domácích Robert Reichel, který skóroval čtyřikrát a navíc si připsal jednu asistenci. O výsledku ale rozhodl v nastavení obránce Skuhrovec.

Střelecké hody odstartovaly třemi brankami v rozmezí necelých dvou a půl minuty v úvodní třetině. Na Ratajovu trefu do sítě v brance Litvínova debutujícího Altrichtra odpověděli domácí náporem a záhy vedli 3:1.

Nedlouho před první přestávkou snížil Podkonický, v nástupu do prostřední části hosté zásluhou Krsteva a Rozsívala otočili skóre poprvé ve svůj prospěch. Po Reichlově srovnání přenechal Hnilička místo v liberecké brance Faltovi. Ani jemu se ale nepovedlo zastavit galapředstavení nejlepšího muže zápasu.

Liberecká snaha pak přinesla další obrat díky Ratajovi a Podkonickému, který se prosadil v oslabení. V prodloužení Litvínov neproměnil přesilovku pět na tři a až při rovnoměrném počtu hráčů na ledě Faltu překvapil střelou z těžkého úhlu Skuhrovec.

Václav Sýkora, trenér Litvínova: "Utkání bylo zajímavé pro diváky, ale pro nás spíše utrpením. Aspoň, že jsme vybojovali dva body."

Karel Dvořák, asistent trenéra Liberce: "Měli jsme udržet vedení 6:5, takhle je pro nás výsledek zklamáním. Oba týmy selhaly v defenzivní činnosti."

Chemopetrol Litvínov - Bílí Tygři Liberec 7:6 pp (3:2, 2:3, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Reichel (Prorok), 10. Hranáč (Reichel), 16. Reichel (Hranáč), 29. Reichel (Skuhrovec, Kubinčák), 37. Reichel (Kubinčák), 57. Bednařík (Benda, Trávníček), 64. Skuhrovec (Benda) - 8. Rataj (Vampola), 18. Podkonický (Vaic), 26. Krstev (Richter), 28. Rozsíval (S. Procházka, Vampola), 40. Rataj, 45. Podkonický. Rozhodčí: Blecha - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 10:12, navíc Podkonický (Liberec). Využití: 4:4. V oslabení: 0:1 Diváci: 3050.
Litvínov: Altrichter - Punčochář, Gýna, Poživil, Ťupa, Morava, Skuhrovec - Kubinčák, Reichel, Prorok - Branda, Benda, Trávníček - Šaffer, Sklenička, Gombár - Zadina, Petružálek, Bednařík. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.
Liberec: Hnilička (31. Falta) - Jiří Hanzlík, Jiruš, Holub, Richter, Krstev, Hlavačka, Derner, J. Moravec - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, Tomajko - Rozsíval, Vampola, S. Procházka - Klimenta, Pabiška, Víšek. Trenéři: Paleček a Dvořák.