Vsetín ztratil zápas s Budějovicemi až v prodloužení

První třetinu nezačal ani jeden ze soupeřů se zabetonovanou obranou, takže skalní diváci viděli řadu pohledných kombinačních akcí, z nichž jako první se ujala ve 12. min. budějovická, a to když Vak nabil Kotrlovi a bylo to 0:1. Hned z protiútoku se však do odkryté Turkovy branky po přihrávce Zdráhala trefil Dubec a vyrovnal.

Brankář domácích Hovi měl o něco víc práce, ale v 38. min v oslabení neviděl Posmykovu střelu od modré a kapituloval. Předtím ovšem vychytal Hřebejkovo sólo a brilantní lapačkou zmařil vyloženou šanci Kutláka.

V závěru si Vsetín zahrál dvě přesilovky po sobě, ale byl rád, že v nich po chybách obrany neinkasoval. Poprvé, když ujel Veselý, a podruhé Sailer, ale sotva je hosté přežili, potřeboval Janeček jen sedm sekund na vyrovnání.

V prodloužení si Vsetínští chvíli zahráli další přesilovku, ale Kučný ji zbytečně pokazil faulem, což potrestal Vak a dva body si odvezli Jihočeši.

Rostislav Vlach, asistent trenér Vsetína: "Zpočátku byli hosté o něco lepší, poté jsme hru vyrovnali a v poslední třetině byli dokonce lepší. V prodloužení to už byla loterie."

Milan Kupka, asistent trenéra Č. Budějovic: "Chtěli jsme s cílem vyhrát v normální hrací době. Ale vlivem špatné koncovky, se nám to v 60 minutách nepodařilo. V prodloužení jsme byli šťastnější."

Vsetínská hokejová - HC České Budějovice 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Dubec (Zdráhal, Rob), 47. Janeček (Demel) - 12. Kotrla (Vak, Šimánek), 38. Posmyk, 64. Vak (Vydarený). Rozhodčí: Bolina - Šátava, Pešek. Vyloučení: 8:7, navíc Bělohlav (Budějovice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1980.
Vsetín: Hovi - Ponomarev, Kučný, Horák, Bauer, Pazdera, Bolf (33. Nedbálek), Spitzer - O. Hruška, Steiner, Demel - Květoň, Janeček, Jenáček - Dubec, Zdráhal, Rob - Sakrajda, R. Hruška, Duba. Trenéři: Kopřiva a Vlach.
Budějovice: Turek - Posmyk, Gřegořek, Mucha, Vydarený, Kotaška, Kutlák, Jindra, Harant - M. Hudec, Brabenec, Šimánek - Bělohlav, Hübl, Sailer - Kotrla, Vak, Šimánek - Hřebejk, Krátoška, Mertl. Trenéři: Jandač a Kupka.