Rubriky:

Tipsport extraliga

Sparta sondovala u Indiánů, za Lužánkami se pod širým nebem bojí osvětlení

8. ledna 2016 07:39 - Praha

Ledovou plochu ve vybudované aréně za Lužánkami si sice v pátek dopoledne vyzkoušejí, na večerní utkání pod širým nebem proti domácí Kometě se už dlouho dopředu těší, přesto z něj mají hokejisté Sparty i lehčí obavy. „Podmínky tam jsou hodně specifické,“ přiznává asistent kouče Jandače Zdeněk Moták.

 

Václav Šálek, ČTK

„Led je jiný než na klasických uzavřených stadiónech, stejně jako odrazy puku od mantinelu," říká Moták, který spolu s Jandačem sondoval podrobnosti u plzeňských Indiánů, kteří za Lužánkami nastoupili proti Kometě v neděli.

Sportovní speciál najdete na special.sport.cz/2015

„Hlavně jsme zjišťovali informace ohledně klimatických podmínek, které budou na stadiónu panovat. Jenže dopředu se to stejně nasimulovat nedá. Do zápasu skočíme rovnýma nohama," uvědomuje si Moták. Co nejzásadnějšího se od Plzeňáků dozvěděl? „Že jim byla velká zima. Hlavně trenérům," rozesměje se.

Zatímco utkání Brna s Plzní začínalo hodinu po poledni a hrálo se tak za denního světla, páteční souboj startuje až v 18:20 pod umělým osvětlením. „Z některých zdrojů jsem se doslechl, že s ním jsou problémy, jiné zase tvrdí, že by to mohlo být dobré. Celkem se ale osvětlení bojím. Byl bych rád, kdybych se mýlil," přeje si Moták. Pořadatelé však slibují, že v tomto směru problémy nenastanou.

Jsme zvědaví a v očekávání, říká Moták

O utkání panuje mezi fanoušky mimořádný zájem a je takřka stoprocentně jisté, že v neděli vytvořený divácký rekord (18 514) se bude po pěti dnech znovu přepisovat. Na provizorně sestavené tribuny z lešenářských trubek se vejde 21 500 fanoušků a v předprodeji ve čtvrtek zůstalo už jen několik posledních vstupenek.

„Za Lužánkami bude hodné diváků, kteří budou domácí tlačit určitým způsobem. Nebo ne určitým, ale hodně velkým způsobem. Doufám, že se odehraje výborný zápas mezi dvěma odvěkými rivaly. Jsme na to zvědaví a v očekávání," přiznává Moták, jenž si přeje, aby v době zápasu nesněžilo.

„Atmosféra bude výborná a to trošku svádí k nějakým šarvátkám na ledě. Ale záleží na tom, jak se bude zápas vyvíjet," tvrdí sparťanský útočník Miroslav Forman, který nejde pro ostrou ránu daleko.

škv, Sport.cz

Jak dopadne pod širým nebem mezi Kometou Brno a pražskou Spartou?

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..