Rubriky:

Tipsport extraliga

Spadl ze mě balvan, ulevilo se Netíkovi. Ukončil sérii, kterou ještě nezažil

12. ledna 2016 22:36 - Praha

Dvaadvacátého listopadu. To je datum, kdy se sparťanský hokejový útočník Tomáš Netík trefil v extralize naposledy. Od té chvíle vyšel ve dvanácti po sobě jdoucích zápasech střelecky naprázdno. Více než sedmitýdenní čekání na gól ukončil až v úterý proti Třinci. „Byla to obrovská úleva,“ přiznal po výhře 4:3 třiatřicetiletý forvard.

 

Vlastimil Vacek, Právo

I z hlediště bylo patrné, jak moc jste si oddychl, že jste konečně zavěsil. Na oslavu jste zvedl obě ruce ke stropu haly, stejně jako hlavu...

Spadl ze mě balvan. Potýkám se se zvláštní sezónou, byl jsem zraněný, pak jsem netrefoval prázdné branky. V hlavě to je hodně, tohle jsem asi nikdy nezažil. Přitom šancí jsem měl za poslední zápasy hodně.

Těší vás vstřelený gól o to víc, že pomohl k výhře?

Stoprocentně. Nehraju si na to, že musím dávat bůhvíkolik gólů, na druhou stranu jsme zápasy vyhrávali. O to to bylo snazší, že tým moje góly tolik nepotřeboval.

Jak jste se s dlouhým střeleckým trápením vypořádával?

Měnil jsem úplně všechno - od hokejek počínaje, soustředil jsem se na jiné věci i v tréninku. Taková šňůra potká každého za kariéru, někdy víckrát. Jenže já to v lize nikdy nezažil, o to to bylo těžší.

Na jednu dobu vás trenéři přeřadili až do čtvrté útočné formace. Jak jste to snášel?

Je pravda, že to se mi už dlouho nestalo. Ale měl jsem nějaké zranění a s trenérem jsme se domluvili, že začnu ve čtvrté lajně. Tým vyhrával a nebyl důvod měnit sestavu. Ale je to samozřejmě velký rozdíl.

Nesvazoval vás fakt, že při zranění kapitána Hlinky nosíte na dresu kapitánské céčko?

To ani ne. Jsem prostě rád, že se vyhrávalo a věřím, že týmu ještě budu platný.

Vedle gólu jste nastřelil i horní tyčku. Soudíte, že jste proti Třinci odehrál svůj nejlepší zápas v sezóně?

Nevím, jestli to byl nejlepší zápas, ale pocitově to ze mě spadlo. Vím, co umím a musím to víc prodat. Šel jsem hrát do první lajny, a když jsem dal ten gól, tak naskočíte do tempa. Jsou to spojené nádoby, to vám řekne každý hráč.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..