Rubriky:

Tipsport extraliga

Draisaitl probudil pardubické hokejisty. Fanoušci Brna žádali odchod Hadamczika

22. ledna 2016 21:40 - Brno

Lépe si svůj premiérový zápas na pardubické střídačce ani neuměl představit. Trenér Peter Draisaitl, který začátkem týdne převzal tápající hokejisty Dynama, přivedl svůj nový tým k vítězství 3:2 v Brně a ke svému stému v extralize.

 

Václav Šálek, ČTK

„Na to, jak měli kluci po mém příchodu hlavy dole, zvládli utkání velmi dobře. Získali jsme zaslouženě strašně důležité tři body, ale musíme tvrdě pracovat dál," říkal spokojeně pádesátiletý Draisaitl. Nesáhl přitom k žádným převratným změnám v sestavě. „Během tří hektických dní jsem se snažil hráče především poznat a trochu psychicky nabudit," vysvětlil.

V Brně zažil snový úvod, když Pardubice vstřelily vedoucí gól už po dvaceti vteřinách. Základ vítězství pak položily v prostřední dvacetiminutovce dvěma trefami v přesilovkách. Až v poslední třetině se dostali hosté po snížení Komety na jednobrankový rozdíl na několik minut do úzkých, těsné vítězství však nakonec uhájili. „Špatně jsme si hlídali najíždějící beky Komety," našel Draisaitl příčinu krátkodobého výpadku.

Pardubičtí tak využili útlumu soupeře, jenž se očividně nevzpamatoval z úterní ostudné porážky 3:9 na Spartě. Po třetím nezdaru Komety v řadě se už část jejích fandů začala dožadovat odvolání kouče Hadamczika.

Draisaitl si naopak při odchodu ze střídačky vyslechl nadšené skandování skupiny pardubických příznivců. „Byl to první krok na cestě k záchraně extraligy, což je náš základní cíl," tvrdil. Už vyhlížel nedělní východočeské derby s Hradcem Králové, kde ještě nedávno působil. „Hradec je momentálně někde jinde než my, ale žádný výprask snad nedostaneme," předsevzal si.

čfo, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..