Rubriky:

Tipsport extraliga

Obrovská facka, ulevil si kouč Pirátů. Ti řeší, jak se vyhnout bojům o udržení

23. ledna 2016 08:02 - Praha

Až do předvánočního období patřili k nejpříjemnějším překvapením extraligy, drželi se na příčkách zajišťujících přímý postup do čtvrtfinále play off. Jenže po Štědrém dnu přišel pád. Chomutovští hokejisté prohráli sedm z osmi zápasů, přičemž utrpěli dva debakly 1:7 v Liberci a na Spartě, a na elitní šestku ztrácejí sedm bodů. Asistent trenéra Růžičky Jan Šťastný přiznává, že spíš už začíná koukat na níže postavené týmy, aby se Piráti vyhnuli baráži.

 

Michal Doležal, ČTK

Před startem sezóny sice Piráti vyhlásili, že jejich cílem je udržet extraligu, do které se po roční pauze vrátili. Jenže vydařené výsledky v první polovině sezóny je namlsaly. I proto najednou začali pomýšlet na vyšší mety.

„Po úžasném začátku jsme až do 23. prosince v koutku duše se vší pokorou koukali v tabulce nahoru. Vedení klubu i fanoušci," potvrzuje Šťastný. Ovšem od té doby Chomutov získal jen pět bodů ze čtyřiadvaceti možných.

„Poslední dobou nás shazují individuální chyby a laxnost v obranném pásmu. Navíc mi přijde, že se vytratila i bojovnost a zarputilost. Prostě už se teď musíme dívat spíš pod sebe a splnit úkol dostat pod sebe čtyři mužstva," říká na rovinu Šťastný, že hlavní metou je vyhnout se skupině o udržení.

Na jedenácté místo má Růžičkova parta aktuálně k dobru devět bodů, navíc Severočeši odehráli o zápas méně. Jenže po posledních nevydařených představeních je nálada na bodu mrazu. Což debakl na Spartě jen umocnil.

Sparta nám nedala čuchnout, přiznal Vondrka

„Těžko se mi k tomu něco říká, je to pro nás obrovská facka. Musíme si to vyříkat, protože je za minutu dvanáct," bije Šťastný na poplach.

„Přitom jsme v přípravách na zápas udělali maximum, měli jsme dlouhé mítinky, jenže k našim záměrům jsme se ani nedostali. Vždyť z prvních čtyř střel Sparty jsme třikrát inkasovali," litoval Šťastný.

„Sparta je v neskutečném laufu, vůbec nám nedala čuchnout. Jenže my jsme od začátku hráli něco jiného, než jsme si domluvili. Naše obrana byla průchoďák, propadali jsme a oni si dělali, co chtěli. Prostě nás smázli. Vůbec nebylo co řešit," řekl jasně útočník Chomutova Michal Vondrka.

„Něco jsme si k tomu řekli už po zápase, ale nic zásadního. Víc to probereme v sobotu, kdy si to vyžereme. Ale půjdeme dál. Musíme se z toho poučit a začít zase vyhrávat," dodával Vondrka, jenž minulou sezónu dohrával právě ve Spartě.

Jan Škvor, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..