Rubriky:

Tipsport extraliga

Útočník Petr Sýkora prodloužil smlouvu s Pardubicemi

26. ledna 2016 18:03 - Pardubice

Hokejový útočník Petr Sýkora podepsal novou smlouvu s Pardubicemi a bude v Dynamu pokračovat i v příští sezóně. Sedmatřicetiletý kanonýr strávil v Pardubicích celou extraligovou kariéru, v zahraničí působil krátce v Nashvillu a Washingtonu v NHL a čtyři sezóny strávil ve švýcarském Davosu, odkud se vrátil na východ Čech v roce 2013.

 

David Taneček, ČTK

"Jsme rádi, že jsme se s Petrem domluvili a uzavřel s námi nový jednoroční kontrakt. Petr Sýkora je i v této sezóně naším stěžejním hráčem, my i Petr jsme se chtěli domluvit, to je velmi důležité," uvedl v tiskové zprávě generální manažer Pardubice Pavel Rohlík.

Sýkora v této sezóně nasbíral v 34 zápasech 25 bodů za 16 branek a devět asistencí. Celkem má v domácí nejvyšší soutěži 730 utkání a 550 bodů za 328 gólů a 222 přihrávek. "Petr je rozený střelec. Ač se mu na začátku sezóny tolik nedařilo, tak to nyní potvrzuje vrchovatou měrou," uvedl Rohlík na adresu hráče, který v posledních devíti kolech vstřelil devět branek.

"Střílí velmi důležité branky a je naší velkou oporou. V době zranění Tomáše Rolinka si navíc velmi svědomitě plní kapitánské povinnosti. Petr je srdcař, také z jeho strany jsme cítili velký zájem na prodloužení vzájemné spolupráce," doplnil Rohlík.

Sýkora získal v Pardubicemi dvakrát titul v letech 2005 a 2010. Dvakrát triumfoval i s Davosem (2009 a 2011). "Mou prioritou bylo dohodnout se s Dynamem na dalším kontraktu. Jsem tady doma, nedovedu si představit, že bych v České republice hrál jinde. Jsem rád, že jsme se domluvili," řekl po podpisu smlouvy Sýkora, který se stal třikrát nejlepším střelcem extraligy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..