Rubriky:

Tipsport extraliga

Pardubice vysekává z maléru. Zatím chytám ksichtíky, jen hokej nás nezachrání, říká Draisaitl

28. ledna 2016 17:40 - Pardubice

Přišel Pardubice vysekat z maléru. Peter Draisaitl vnímá letošní část mise na střídačce Dynama jako čistě záchranářskou. „Čeká nás dlouhá cesta za přežitím v extralize," tvrdí 50letý německý kouč českého původu.

 

Václav Šálek, ČTK

Uniknout baráži, to je tedy váš hlavní cíl?

Všem tady je jasné, že musíme zůstat v extralize. Řeknu to asi takhle, jestli se povede dostat Pardubice do desítky, tak zahodím všechny úspěchy, protože by to byl takový náš titul. Lidi z vedení ale nemají nereálné představy a vědí, kde jsme a co hrozí. Kdyby mi to někdo stavěl, že musíme dojít někam do semifinále, řekl bych mu „tak to hodně štěstí". Já jsem tu teď ale proto, aby Dynamo zůstalo na extraligové mapě.

Je problém Pardubic skutečně tak vážný?

Kritickou situaci si musí všichni uvědomit. Pro klub je krajně nezvyklé, že je takhle dole a hráči to mají v hlavě, o to je všechno těžší. Jedině když budeme mentálně silní, dokážeme sbírat body. Nás nezachrání hokej, ale pouze absolutní přístup, že budeme makat nadoraz.

Daří se vám o tom přesvědčit mužstvo?

Zatím je to malinko divoké, protože občas nevím, kdo je kdo v těch helmách, takže chytám jména, čísla, ksichtíky. Snažím se hráčům i předat spoustu informací, ale zase aby se z toho nezbláznili. Musí se to pořád hrát na ledě. Kdo si věří, taky i víc dokáže.

Začal jste angažmá dvěma výhrami, pak ale přišel doma debakl 0:5 s Mladou Boleslaví. Co se stalo?

Přesvědčili jsme se, že pasivita se vymstí, a jak se vytrácela důvěra ve vítězství, rozpadávala se i naše hra. Je ale strašně snadné někoho deptat, klukům jsem radši zakázal číst noviny.

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..