Vítkovice vzaly pokutu pro hokejistu Kubinu na sebe

12. ledna 2006 16:19 - PRAHA

Hokejový klub Vítkovice Steel zaplatí za obránce Pavla Kubinu pokutu 200 tisíc korun, kterou český reprezentant dostal od Asociace profesionálních klubu (APH LH) za nepodložené obvinění sudího Petra Boliny z ovlivnění zápasu semifinále loňského play-off se Zlínem. Po zasedání výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje to řekl jeho generální sekretář Martin Urban.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

"Ústy prezidenta klubu Františka Černíka vzkázaly Vítkovice APK, aby zaslala fakturu za pokutu klubu, který si to s hráčem vyřeší sám. Chtějí, aby měl Kubina klid na přípravu na olympijské hry," uvedl Urban. Kubina, který oblékal dres Vítkovic při výluce v NHL, byl potrestán pokutou a zákazem startu v patnácti extraligových zápasech za poškozování dobrého jména soutěže.

Loňský mistr světa z Vídně odmítal pokutu zaplatit a výkonný výbor svazu původně podpořil APK prohlášením, že by bek v případě nezaplacení mohl chybět na olympijských hrách. Po jednání s hráčem v zámoří žádal svaz snížení pokuty na polovinu, to však APK nepřijala. Výkonný výbor svazu pak v polovině prosince zadákovi Tampy Bay definitivně povolil start na všech reprezentačních akcích, na které bude nominován.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2021/22

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..