Tipsport extraliga

Ondřej dovedl dvěma góly Znojmo k výhře nad Vary

15. ledna 2006 20:58 - ZNOJMO

V důležitém utkání celků aspirujících na účast v play-off prokázali větší důraz v koncovce Znojemští. Čtvrtou vychytanou nulou v sezóně notně přispěl k jejich vítězství gólman Trvaj.

Domácí brankář zlikvidoval v úvodu dvě šance Nedorostovi a poté se naskytla Znojmu série přesilovek. Dvouminutovou výhodu v pěti proti třem ještě promrhalo, avšak v následné dvojnásobné početní převaze už Čakajík bombou od modré čáry otevřel skóre.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky hrály 104 vteřiny pět na tři i Vary, vyrovnat se jim ale nepovedlo. Při vlastním oslabení pak najížděl sám na Trvaje Alinč, netrefil ovšem branku. Před druhou přestávkou si vypracovali čtyři vyložené příležitosti Jihomoravané, avšak Mensator takřka zázračnými zákroky vychytal Ludvíka, Dopitu, Erata i Pláška.

V zahazování znojemských tutovek pokračoval v závěrečné části také Haman, na druhé straně nepřekonal Trvaje ani Košťál. Tři body domácím definitivně pojistil po vydařené individuální akci Ondřej, jenž přidal tři minuty před koncem při přesilovce i třetí branku Znojma.

Miloslav Hořava, trenér Znojma: "Podali jsme velice dobrý výkon. Oplatili jsme Varům porážku z jejich ledu, kde jsme byli lepší, ale 0:2 jsme prohráli."

Zdeněk Venera, trenér K. Varů: "Škoda, že Hurtaj zlomil před prvním gólem domácích hokejku. V tu chvíli čelili pětici jen dva naši hráči. Odehráli jsme jinak solidní zápas, bez gólového efektu."

Znojemští Orli - Energie Karlovy Vary 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Čakajík (Erat), 49. Ondřej (Plášek), 57. Ondřej (Haman, Mojžíš). Rozhodčí: Homola - Český, Kostka. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. Diváci: 3300.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Bičánek, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Heš - Ludvík, Pucher, Uram - Erat, Dopita, Kraus - Ondřej, Haman, Plášek. Trenéři: Hořava a Votruba.
Karlovy Vary: Mensator - Duben, Dobroň, Macholda, J. Řezníček, J. Polák, Němec, Krajíček, Ustrnul - Kumstát, Kraft, A. Nedorost - Dvořák, Hurtaj, Selingr - Skuhravý, Alinč, Košťál. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.