Rubriky:

Tipsport extraliga

Vary doplatily ve Znojmě na kuriózní Čakajíkův gól

17. ledna 2006 08:31 - ZNOJMO

Zlomil hokejku a chtěl se nechat rychle vystřídat. Karlovarský útočník Lubomír Hurtaj to už ale nestihl. Než stačil přeskočit mantinel, inkasoval jeho tým ve Znojmě klíčovou první branku. Protože v té době měli Západočeši na trestné lavici dva hokejisty, v inkriminovaném okamžiku tak čelili pouze ve dvou pětici domácích hráčů.

"Musel jsem se rozhodnout během chvilky. Bez hole bych stejně nebyl na ledě mnoho platný. Byl jsem zrovna blízko střídačky, a tak jsem na ni rychle uháněl. Křičel jsem na spoluhráče, ať za mě někdo honem zaskočí. Už bylo ovšem pozdě. Puk dostal Čakajík a jeho střela skončila v naší brance," vybavoval si po utkání Hurtaj, jehož tým nakonec ve Znojmě prohrál důležitý souboj uchazečů o účast v play-off 0:3.

Šťastný střelec vedoucí znojemské branky Martin Čakajík se domníval, že Hurtaj měl na kluzišti zůstat. "Mohl aspoň tělem stínovat a Eratova přihrávka by třeba ani ke mně neprošla. Já jsem ale rád, že to dopadlo takhle. Po prvním gólu musely Vary trochu otevřít hru a to nám vyhovovalo. Jsme teď zase play-off trochu blíž," netajil radost slovenský bek.

Kouč Varů Zdeněk Venera se na Hurtaje nezlobil. "Po bitvě je každý generálem. Měl to k naší lavičce pár metrů, chtěl se tudíž nechat rychle vystřídat. Nedopadlo to pro nás dobře, ale nikdo nemůže tušit, jak by se situace vyvíjela, kdyby Hurtaj zůstal i bez hokejky na ledě. Třeba bychom inkasovali taky," uvažoval Venera, jenž však souhlasil, že si Čakajíkovou brankou otevřelo Znojmo cestu ke třem bodům. "Ve vzájemných duelech vždy padá málo gólů a první trefa bývá většinou i vítězná."

čfo, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..