Rubriky:

Tipsport extraliga

Sedlo mi všechno. Byl to jeden z nejlepších zápasů, co jsem odchytal, liboval si Schwarz

16. února 2016 21:17 - Třinec

Suverénní Liberec i počtvrté v sezóně zdolal úřadujícího vicemistra z Třince a v tabulce hokejové Tipsport extraligy si připsal stý bod. Důležitý podíl na výhře 3:0 měl bezesporu brankář Marek Schwarz, jenž zastavil všech osmadvacet pokusů Ocelářů a připsal si první nulu v sezóně.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Výhrou v Třinci jste dosáhli na rovných sto získaných bodů. Ale nic lehkého to nebylo. Domácí měli spoustu dobrých šancí.

Je to tak, byl to hodně těžký zápas, který jsme ale poctivě odmakali. Je to opravdu cenné vítězství. Hodnotil bych to jako jeden z mých nejlepších zápasů, co jsem odchytal. Sedlo mi opravdu všechno a jsem rád, že jsem klukům mohl vrátit to utkání s Boleslaví. Tam oni podrželi mě, když dali pět gólů, zatímco já čtyři dostal.

Třinečtí před vámi byli čtyřikrát až pětkrát sami, který z těch momentů pro vás byl nejsložitější?

Těžko vybírat. Možná ke konci tam byla přihrávka na mou vyrážečkovou stranu. Tak tak jsem to vyškrábl těsně vedle tyčky. Byl to zvláštní zápas, jako by mi to šlo všechno samo, aniž bych se na to musel nějak přespříliš soustředit. Ale takové zápasy někdy jsou.

Třinec sice nehraje v této sezóně s takovou lehkostí, ale čtvrtá výhra nad tímto týmem se určitě počítá.

Je to pořád ohromně silný tým a v utkání to několikrát ukázal. Měli několik velmi dobrých šancí. Hráli hodně dobře, na rozdíl od nás ale nedokázali dát gól.

K Prezidentskému poháru za vítězství v základní máte velmi blízko. Také překonání rekordu Pardubic v počtu získaných bodů je reálné. Potřebujete v sedmi utkáních získat dvanáct bodů.

O rekordech bych mluvit moc nechtěl. Bylo by krásné ten pardubický rekord už konečně překonat, ale na toto se nesoustředíme. Prezidentský pohár už bychom ale získat chtěli, to je jasné. Tím ale sezóna rozhodně nekončí.

Jak moc zrádný může ten závěr základní části být? I Třinec loni útočil na rekord, ale nedosáhl na něj. Nakonec mu chyběly čtyři body.

Stát se může cokoliv, ale já věřím, že když budeme hrát v takové pohodě, v jaké jsme, tak to bude dobré. Když na něj dosáhneme, bude to krásné, ale není to náš cíl.

tom, Sport.cz, Právo

Překoná Liberec absolutní bodový rekord základní části, který drží Pardubice (111)?

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..