Sparta smetla Kometu, zvítězil i Liberec. Plzeň si zastřílela, Vítkovice se přiblížily desítce

V neděli se odehrálo kompletní 47. kolo Tipsport extraligy a v něm padlo několik zajímavých výsledků. Odpoledne vypukly boje v Pardubicích a v Třinci. Dynamo doma padlo s Olomoucí 0:3, stejnou porážku si odvezl mistrovský Litvínov z Třince. Zlínu nevyšla úvodní třetina a Karlovy Vary si nakonec připsaly vítězství 5:3. Hokejisté Plzně si proti Hradci Králové otevřeli střelnici a soupeře deklasovali 6:2. Piráti bez trenéra Růžičky nestačili na vedoucí Liberec (0:2) a Sparta rozdrtila brněnskou Kometou 5:1. Kolo uzavřela porážka Mladé Boleslavi s Vítkovicemi 3:5.

Jakub Lev z Plzně.

Momentální forma byla podobná, přesto postavení v tabulce odlišné. A tak tomu zůstalo i po víkendu. Hokejisté Pardubic bojovali o místa zaručující předkolo play off, jenže důležitý duel proti Olomouci Dynamu nevyšel. Východočeši nedali ani gól a po porážce 0:3 se dívají hodně z dálky na elitní desítku. Naopak celek z Hané si pojistil příčky, které Moru pošlou automaticky do čtvrtfinále vyřazovacích bojů.

Program 47. kola Tipsport extraligy:
Pardubice - Olomouc 0:3
Branky: 9. Skrbek, 19. Jaroměřský, 59. Holec.
Třinec - Litvínov 3:0
Branky: 25. Tybor, 26. Polanský, 30. Irgl.
Zlín - Karlovy Vary 3:5
Branky: 18. Říčka, 29. Bukarts, 47. Vlach - 15. a 19. Rachůnek, 1. Rohan, 8. Haščák, 59. Huna.
Plzeň - Hradec Králové 6:2
Branky: 8. a 30. Kubalík, 37. a 50. Lev, 36. Pulpán, 48. Kracík - 5. Červený, 17. Bednář.
Chomutov - Liberec 0:2
Branky: 30. a 32. Birner.
Sparta - Brno 5:1
Branky: 2. Kudrna, 35. Cingel, 40. Hamilton, 47. Přibyl, 51. Forman - 8. Čermák.
Mladá Boleslav - HC Vítkovice 3:5
Branky: 22. a 30. Urban, 19. Kyka z trest. střílení - 7. Szturc, 10. Hlinka, 27. Kolouch, 51. Vandas, 59. Hovorka.

Veledůležitý boj v Třinci zvládli lépe domácí. Oceláři v repríze loňského finále proti Litvínovu rozhodli o výsledku v rozmezí mezi 25. a 30. minutou, kdy se trefili postupně Tybor, Polanský a Irgl. Zatímco Třinečtí si upevnili postavení v pásmu pro předkolo play off, Vervu čeká dlouhá a smutná cesta domů. Litvínov totiž nezadržitelně směřuje do skupiny o 11. až 14. místo.

Hokejisté z Karlových Varů jsou stále poslední, ale po nečekané výhře 5:3 ve Zlíně ztrácí jen tři body na třináctý Litvínov. Energie měla na stadiónu Luďka Čajky výbornou první třetinu, kdy nasázela brankáři Kašíkovi čtyři branky. Zlín po třech výhrách v řadě nebodoval, zůstává ale na příčkách zaručujících předkolo play off.

Plzeň si zastřílela, Sparta přejela Kometu

Přímý souboj o třetí příčku se proměnil v plzeňskou kanonádu. Mountfield sice na ledě soupeře dvakrát vedl, jenže ve druhé a třetí třetině úplně odpadl a nakonec odcestoval s debaklem 2:6. Hradec v letošní sezóně ještě nedokázal Indiány v základní hrací době porazit.

Potřetí za sebou Sparta porazila brněnskou Kometu. Obě mužstva byla už před zápasem v zcela odlišném rozpoložení a to se projevilo také na konečném výsledku 5:1 pro Pražany. Sparta rozhodla v závěru druhé třetiny a před zraky téměř 11 tisícovek fanoušků vyhrála dvanáctý z posledních třinácti duelů, naopak Brno podruhé za sebou prohrálo a ještě bude mít co dělat, aby uhájilo desáté místo.

Růžička chyběl na střídačce Pirátů

Chomutov slavil proti Liberci 70. výročí založení klubu. Jenže na domácí střídačce chyběl kouč Vladimír Růžička, kterého postihla rodinná tragédie. Bílí Tygři si po dvou trefách Birnera v prostřední části odvezli výhru 2:0 a stále vedou tabulku s šestibodovým náskokem nad Spartou.

Mladá Boleslav hazarduje s jistou účastí v play off. Středočeši prohráli 3:5 s Vítkovicemi a klesli na šestou příčku extraligové tabulky. Sedmý Chomutov je na dostřel - ztrácí jen pět bodů. Za tři body dokázali Výborný a spol. zvítězit naposledy 5. února. To Ostravané si připsali další dobrý výsledek a na jedenácté příčce už jsou jen tři body za desátou Kometou.