Tipsport extraliga

Plzeň stáhla dvoubrankovou ztrátu a uhrála v Budějovicích remízu

19. ledna 2006 20:38 - ČESKÉ BUDĚJOVICE

Hokejisté Plzně dokázali v závěrečné třetině dnešního utkání 42. kola extraligy dohnat dvoubrankovou ztrátu na ledě Českých Budějovic a uhráli remízu 2:2. Lasselsberger se tak posunul na deváté místo před Třinec a na osmou Spartu ztrácí stále dva body. Jihočeši zůstávají sedmí s náskokem čtyř bodů na Plzeň.

Dvě třetiny České Budějovice nedovolily hostům vůbec nic. Z přesilovky po dorážce Brabence šly do vedení a Vak střelou z bekhendu do horního rohu Málkovy branky ho pojistil. Ale v poslední části zápasu Plzeň hodně přidala, a když poslal Zelenka vyražený puk do branky na 2:1, ožila ještě více.

Důras potom vyrovnal a prodloužovalo se. Domácí přesilovkou při vyloučení Zelenky, ale rozhodující branku se jim vstřelit nepodařilo.

Josef Jandač, trenér Budějovic: "Klíčovým momentem byl rychlý gól soupeře na začátku třetí třetiny. Plzeň potom hrála vabank a vynutila si prodloužení."

Radim Rulík, asistent trenéra Plzně: "Po snížení na 1:2 se naše snaha ještě zvedla. Změny, které jsme udělali ve třetí třetině v sestavě, se nám vyplatily."

České Budějovice - Lasselsberger Plzeň 2:2 po prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Brabenec (Posmyk), 26. Vak (Šimánek, Gřegořek) - 43. Zelenka (Matějovský), 56. Důras (D. Moravec, Pulpán). Rozhodčí: Hodek - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 6:9, Harant (České Budějovice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4496.
České Budějovice: Turek - Posmyk, Gřegořek, Harant, Kutlák, Vydarený, Mucha - M. Hudec, Brabenec, Veselý - Hřebejk, Hübl, Sailer - Mertl, Vak, Kotrla - Šimánek, Krátoška, Bělohlav. Trenéři: Jandač a Kupka.
Plzeň: Málek - Cartelli, Pulpán, Vobořil, Trnka, Nedoma, Hučko - Zelenka, D. Moravec, M. Straka - A. Padělek, Kracík, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - Vorel, Tvrdoň, Vítek. Trenéři: M. Sýkora, Rulík a Kampf.