Čalounova branka rozhodla o výhře Pardubic v Litvínově

LITVÍNOV

Hokejisté Pardubic zvítězili v utkání 42. kola extraligy na ledě Litvínova 1:0 a jedinou branku vstřelil v 49. minutě útočník Jan Čaloun, který loni v létě přišel do Moelleru právě z Chemopetrolu. Pardubický brankář Ján Lašák si připsal třetí čisté konto v letošním ročníku.

Tak jako několikrát v loňské sezóně byl hlavní postavou zápasu na stadiónu Ivana Hlinky útočník Jan Čaloun, tentokrát však k nelibosti domácího publika. Exlitvínovský střelec nyní ve službách Pardubic se jako jediný hráč dokázal střelecky prosadit.

Litvínov, jenž už mohl mít definitivní klid, co se týče účasti v extralize pro příští sezónu, tak na postupovou příčku do play-off ztrácí už jedenáct bodů. Přitom domácí vstoupili do zápasu výrazně aktivněji, jenže opět probudili svoji starou bolest - produktivitu. Zastřelovali se někdejší elitní střelci Reichel i Benda, téměř prázdnou branku minul na začátku druhé části Prorok.

Pardubické výpady postupně nabíraly na intenzitě, ale Altrichter byl nepřekonatelný. Avšak jen do 49. minuty, ve které zůstal před jeho brankou osamocený Čaloun a měl dostatek času na zvednutí puku pod horní tyč.

Václav Sýkora, trenér Litvínova: "Potřebovali jsme naplno bodovat. Na hráčích byla vidět enormní snaha, měli jsme mnohem víc šancí a vzhledem k průběhu zápasu jsme měli zvítězit."

Petr Hemský, asistent trenéra Pardubic: "Nebylo to utkání hrané na krásu, ale účelně. Měli jsme štěstí a podržel nás brankář Lašák."

Chemopetrol Litvínov - Moeller Pardubice 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka a nahrávky: 49. Čaloun (Koukal). Rozhodčí: Minář - Chytil, Klein. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 3150.
Litvínov: Altrichter - Hranáč, Gýna, Poživil, Ťupa, Morava, Skuhrovec, Všetečka - Prorok, Reichel, Kubinčák - Branda, Benda, Trávníček - Šaffer, Sklenička, Bednařík - Zadina, Jánský, Gombár. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Havíř, Mudroch, Vágner, Kántor - Rolínek, Blažek, Lubina - Sýkora, Mikeska, Hlinka - Čaloun, Koukal, Razingar - Mrázek, Starý, Kolář. Trenéři: Bezdíček a Hemský.