Rubriky:

Tipsport extraliga

Živě

Liga mistrů? Těšit se na ni můžou i ve Znojmě

22. února 2016 12:42 - Znojmo
(Aktualizováno: 22. února 2016 20:20)

Většina extraligových klubů bude o účast na evropské hokejové scéně bojovat ještě dlouho a marně. Znojmo, které hraje mezinárodní EBEL, už ale má jistotu, že si v příští sezóně zahraje Ligu mistrů. I to je odměna za to, že hokejisté z města na jihu Moravy uhájili druhou pozici za Salcburkem. Při shodném počtu bodů rozhodovalo o pořadí až skóre. Za čtvrtfinálového soupeře si znojemský celek vybral v pondělí Dornbirn.

 

Julio Cortez, ČTK/AP

Vítěz dlouhodobé části EBEL má jako jeden z 26 zakládajících členů s licencí A účast zajištěnou automaticky. A na řadu tedy přišlo Znojmo.

Premiérový postup do Evropy považuje vedení Znojemských orlů za jeden z největších úspěchů v historii klubu. Na mezinárodní bitvy jsou ovšem v klubu zvyklí už léta.

"Ligu mistrů berou kluby v Rakousku a Německu jako vysoce prestižní soutěž. Mají k ní jiný přístup než kluby z české extraligy. Už nyní před námi stojí další výzva, kterou bude postup do semifinále EBEL ligy," říká sportovní manažer Znojma Rostislav Dočekal.

V semifinále ještě nebyli

Ve čtvrtfinále mezinárodní ligy jsou Orli popáté za sebou, do semifinále ještě nikdy nepostoupili. V play off vždy uhráli maximálně jeden zápas, před rokem přitom do vyřazovací části prošli z lichotivého třetího místa.

Za dobrými výsledky Znojma vidí Dočekal kvalitní přípravu, omlazení a dobré posílení týmu. "Přípravu jsme loni změnili a zvolili náročnou verzi. Hráli jsme s kvalitními soupeři z české extraligy i ze zahraničí. Proto jsme také vstoupili do sezóny dobře a hned od jejího začátku jsme se pohybovali na špici tabulky. Což je dobré i pro psychiku týmu, který vidí svou sílu," připomíná Dočekal.

Mladíci zvládají delší cesty lépe

Liga EBEL je vzhledem ke vzdálenostem náročná na cestování a regeneraci hráčů. "V tom vidím výhodu mladých hráčů, kteří se mnohem lépe adaptují na zátěž a také lépe zvládají cestování," míní manažer, který se proto nebojí ani namáhavého cestování v Lize mistrů.

"Naopak zápasy v Lize mistrů budou před zahájením sezóny pro nás tou nejlepší přípravou. Čekají nás kvalitní soupeři," očekává Dočekal.

Znojmo vybojovalo postup v neděli v posledním zápase díky vítězství nad Dornbirnem. "Tým ukázal svou sílu, když otočil nepříznivý stav. Nyní bychom kvalitu chtěli potvrdit v play off," dodává Dočekal.

V pondělí si Znojemští vybírali jako druzí v pořadí soupeře pro čtvrtfinále. Nejdříve si Salcburk s bekem Zdeňkem Kutlákem zvolil celkově osmý Klagenfurt. Orli ukázali na šestý celek tabulky Dornbirn. Třetí Vídeň chtěla sedmý Villach a Bolzano s brankářem Jaroslavem Hüblem nastoupí proti Linci. Play off začne v pátek a Znojmo se představí doma.

vap, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..