Rubriky:

Tipsport extraliga

Živě

Za nic se neschováváme, chceme vyhrát základní část, avizuje liberecký Birner

22. února 2016 18:34 - Chomutov

Liberecký hokejový útočník Michal Birner se po zápasech v dresu národního týmu rychle přeorientoval z reprezentačních akcí na extraligové dění. „Máme jasný cíl. Nikde a za nic se neschováváme, chceme vyhrát základní část,“ prohlásil bez obalu po zápase 47. kola, po němž si Bílí Tygři udržují šestibodový náskok před pražskou Spartou.

 

Libor Zavoral, ČTK

Před reprezentační přestávkou se někteří liberečtí hráči potýkali s nedisciplinovaností a přehnanými emocemi. Vysvětlili jste si to v kabině?

Nevím, co se v pauze probíralo v klubové šatně. Byl jsem s reprezentací v Třinci a Ostravě. Ale uvědomuji si, že bychom se všichni včetně mě měli na ledě kontrolovat a nedělat věci, které tam nepatří. Uznal jsem chybu za to, co se stalo v Hradci Králové. Takhle bych se chovat neměl. Naposledy se k tomu vracím tím, že jsem se omluvil celé naší organizaci. Čím se blíží sezóna k play off, je potřeba obzvlášť dbát na koncentraci.

Jak si ceníte vítězství 2:0 v Chomutově?

Často rozhodují přesilovky pěti proti třem. Když v nich nedáte gól, je těžké zápas vyhrát. Naopak je důležité při totožném oslabení neinkasovat. Kluci, kteří bránili, odvedli skvělou práci.

Vnímáte libereckou roli favorita na nejvyšší mety v extralize?

Základní část jde do finiše a nezáleží na tom, o kolik bodů máme víc než soupeř. Ke každému utkání musíme přistupovat s tím, že chceme vyhrát a pojistit si první místo po dvaapadesáti kolech. Neschováváme se před svým cílem, kterým je prvenství a Prezidentský pohár.

Jak jste spokojen se svou produktivitou?

Každý vstřelený gól je příjemný, obzvlášť ve vítězném zápase. A že se mi občas daří? Taková je moje pozice v týmu, že bych měl nějakým způsobem utkání rozhodovat nebo k tomu přihrávkami a aktivitou přispět. Od toho mě v klubu podepsali a snažím se očekávání naplňovat. Někdy to vyjde lépe, jindy hůře.

S čím jdete do nejbližších zápasů?

Máme to slibně rozehrané. Ve hře je však ještě patnáct bodů a tradiční klišé říká, že stát se může cokoliv. Soustředíme se na úterní utkání s Pardubicemi a pak přijde hodně nepříjemný dvojzápas Olomouc, Zlín. Postupně se chceme už přichystat na play off.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Udrží Liberec bodový náskok před Spartou a vyhraje základní část Tipsport extraligy?


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..