Rubriky:

Tipsport extraliga

Disciplinárka trestá třineckého Rákose. Za faul na Hanzlíka si nezahraje dva zápasy

25. února 2016 14:37 - Praha
(Aktualizováno: 25. února 2016 14:54)

Bez Daniela Rákose se musejí obejít hokejisté Třince v domácích zápasech proti druhé Spartě (v pátek) a třetí Plzni (v neděli). Osmadvacetiletý útočník totiž od disciplinární komise extraligy obdržel stopku na dva duely za svůj faul na Jana Hanzlíka v úterním utkání proti Kometě.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Rákos za zásah do oblasti hlavy a krku Hanzlíka obdržel v utkání menší trest a osobní desetiminutový trest. Vedení Brna následně poslalo podnět na prošetření zákroku disciplinární komisi.

Její předseda Karel Holý rozhodl o dodatečném postihu pro Rákose. „Zákrok byl veden na protihráče, který krátce před tím odehrál kotouč a podle pravidel byl v jeho držení. Zákrok byl veden ve vysoké nájezdové rychlosti, mimo zorný úhel protihráče a hráč se před ním vědomě napřímil, čímž dostal rameno na úroveň hlavy protihráče, takže prokazatelně došlo k zásahu oblasti hlavy a krku," vysvětlil Holý v tiskové zprávě.

Rákos, který v probíhající sezóně nastoupil ve 39 zápasech a zaznamenal čtyři góly a tři asistence, se do sestavy Ocelářů vrátí v úterním duelu na ledě Mladé Boleslavi.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..