52. Lenc 4:1
58. Hyka 5:1
Záznam online reportáže »

26. února 2016 19:52 - Mladá Boleslav

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili potřetí za sebou Plzeň a po výhře 5:1 se stále drží na pozicích zajišťujících přímý postup do čtvrtfinále play off extraligy. Tři kola před koncem základní části mají na sedmý Chomutov náskok čtyř bodů.

Radek Petrášek, ČTK

Hosté měli před zápasem problém se složením obrany. Poprvé tak v extralize nastoupil teprve šestnáctiletý Kvasnička, který utvořil dvojici s devětatřicetiletým Kadlecem.

Středočeši si ve většině domácích zápasů v této sezoně vytvořili hned v úvodu střeleckou převahu, proti Plzni se jim to ale nepodařilo. Indiáni hráli aktivně a v 6. minutě se dostali do vedení.

Kratěnovu šanci při plzeňském oslabení ještě Rittich zastavil, následnou Jeřábkovu střelu ale již nepokryl. Plzeň potvrdila, že patří v oslabení k nejaktivnějším týmům v soutěži. Při přesilovce soupeře vstřelili Západočeši již osmou branku.

Pacovský pojistil vedení

Mladá Boleslav se do hry dostala až ve druhé třetině a podařilo se jí duel rychle otočit. Ve 22. minutě vyrovnal pohotově dorážející Musil a o 78 sekund později překonal Polívku po Klepišově přihrávce Klimenta. Mezi góly měl navíc další velkou šanci Jarůšek.

Plzeňská dvojka byla i poté ústřední postavou zápasu. Polívku nepřekonal Kučný, ze samostatné akce Pacovský ani po přečíslení dva na jednoho Musil. Až poté se v útočném pásmu výrazně připomněli i hosté. Svobodovu šanci Rittich zlikvidoval, Hrňa v přesilové hře z ideální pozice přestřelil.

Hned na začátku třetí třetiny přiblížil domácím tři body Pacovský, kterému gól připravil po ukázkovém přečíslení Jarůšek. Bruslaři se pak zaměřili hlavně na pozornou defenzivu a čekali na šance. V 52. minutě se dočkali čtvrté branky, když Polívku překonal Lenc. Rozhodčí Fraňo sice nejprve vehementně gestikuloval, že gól neuzná pro předešlou hru vysokou holí, po konzultaci s kolegou u videa ale názor změnil. Výhru domácích podtrhl pátým gólem Hyka.

49. kolo hokejové Tipsport extraligy:
BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 22. Musil (Hyka), 23. Klimenta (Klepiš, Holub), 44. Pacovský (Jarůšek, D. Výborný), 52. Lenc (Klepiš, Rýgl), 58. Hyka (Bárta) - 6. Jeřábek (Kratěna). Rozhodčí: Fraňo, Polák - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3853.
Mladá Boleslav: Rittich - Stříteský, Voráček, Robar, Holub, Rýgl, Kučný - Jarůšek, D. Výborný, Pacovský - Klimenta, Klepiš, Lenc - Hyka, Musil, L. Pabiška - Ďurač, R. Hruška, Bárta. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
Plzeň: Polívka - Kudroč, Jeřábek, Kadlec, Kvasnička, Kubka, D. Sklenička - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Bližňák, Johnson - Hrňa, Preisinger, T. Svoboda - Hollweg, Lev, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

Časová osa: Tipsport extraliga