Sparta - Ml. Boleslav 6:4Boleslav promarnila na Spartě tříbrankový náskok, ve čtvrtfinále ji čeká Hradec

54. Dragoun 6 : 4

Hokejisté Mladé Boleslavi promarnili v posledním extraligovém kole tříbrankový náskok a na ledě Sparty prohráli 4:6. Středočeši tak po základní části soutěže obsadili šesté místo a ve čtvrtfinále narazí na Hradec Králové. Pražané, kteří vyhráli poosmé za sebou a skončili druzí, se svého soupeře dozvědí po odehrání předkola play off.

Útočníci Sparty Miroslav Forman (vpravo) a Petr Kumstát se radují z gólu. Vlevo je pozoruje brankař Mladé Boleslavi David Rittich.

Sparta, která již delší dobu věděla, že po základní části skončí druhá, nastoupila bez obránce Barinky a útočníků Buchteleho, Saboliče, Cingela, Hamiltona a Kudrny. I Středočeši měli už předem jisté play off, v případě svého vítězství a zaváhání Plzně nebo Hradce stále ještě mohli skončit v první čtyřce, čímž by začínali čtvrtfinále doma. I přesto do Prahy přicestovali bez zadáka Trončinského a forvardů Výborného s Klepišem.

Hned úvodní minuty duelu napověděly, že oba týmy už se spíš soustřeďují na play off, a tak se hrál vcelku otevřený hokej. V sedmé minutě mířil osamocený Hyka na gólmana domácích Taylora, ten ale jeho blafák do forhendu betonem zastavil. Jenže puk se k Hykovi vrátil, od zadního mantinelu našel Kubicu, který otevřel skóre. Už za 47 vteřin ale bylo srovnáno, když se v přesilovce prosadil Hlaváč.

V šestnácté minutě upalovali sami na Taylora hned dva hostující hráči, jenže Hyka nastřelil jen tyč. Na konci úvodního dějství se při hře v početní převaze dostal tentýž hráč do sólového úniku znovu a tentokrát už střelou pod horní tyčku uspěl.

Po vystřídání brankáře přišel sparťanský obrat

A mladoboleslavská „71" řádila i po první změně stran. Krásným pasem vyzvala Lence, jenž neměl problém zakončit do odkryté klece. A když o 24 vteřin později trefil Bárta mezírku mezi Taylorovými betony, vedli hosté už o tři góly. Sparťanský kouč Jandač zareagoval výměnou gólmanů a do akce šel Pöpperle. A tento moment jakoby Pražany nakopnul.

Ve 35. minutě sice Čajkovského dělovka skončila na tyči branky hostujícího Ritticha, v pokračující akci ale Kumstát střelou z voleje snížil na 2:4. A když za dalších 51 sekund prostřelil Ritticha z pravého úhlu Klimek, prohrávala Sparta už jen o gól. Manko se jí podařilo smazat ještě před koncem druhé třetiny, protože mladoboleslavskému gólmanovi propadl puk po střele Formana v přesilovce skrz výstroj a doklouzal za čáru.

A ve třetí části hry sparťané velkolepý obrat dokonali, střelou z otočky se o to postaral Klimek. Definitivní ránu pak zasadil Mladoboleslavským Dragoun, jenž se prosadil dorážkou na hranici brankoviště.

52. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 6:4 (1:2, 3:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Hlaváč (Dragoun, Přibyl), 35. Kumstát (Pech), 36. Klimek (Netík), 39. Forman (Pech), 46. Klimek (Přibyl), 54. Dragoun (Čajkovský, Přibyl) - 7. Kubica (Hyka), 20. Hyka (Stříteský), 25. Lenc (Hyka, Ovčačík), 25. Bárta (Jarůšek, Pabiška). Rozhodčí: Polák, Úlehla - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 6:4. Využití: 3:1. Diváci: 8257.
Sparta: Taylor (25. Pöpperle) - Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, J. Mikuš, Piskáček, Kalina - Přibyl, J. Hlinka, Dragoun - Netík, Klimek, Hlaváč - Forman, Pech, Kumstát - Černoch. Trenéři: Jandač a Moták.
Mladá Boleslav: Rittich - Voráček, Stříteský, Holub, Robar, Rýgl, Ovčačík, Kučný - Klimenta, Urban, Pacovský - Hyka, Musil, Lenc - Ďurač, Bárta, Pabiška - Jarůšek, R. Hruška, Kubica. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.