Třinec - Olomouc 0:2Vicemistr po bídném výkonu doma podruhé podlehl Olomouci

21. Húževka 0 : 1
22. Herman 0 : 2

Hokejisté Třince zakončili základní část extraligy rozpačitým výkonem a domácí porážkou 0:2 s Olomoucí. Hosté o svém vítězství rozhodli slepenými góly Petera Húževky a Jakuba Hermana během 63 sekund ve druhé třetině, brankář Branislav Konrád bez těžšího zákroku vychytal šestou nulu.

Hradecký útočník Antonín Honejsek (vlevo) střílí třetí gól. V brance Třince je Peter Hamerlík. Ilustrační foto.

Vicemistr podruhé v řadě neskóroval a na gól ze hry čeká už 161 minut. Třinec se tak v předkole play off utká se Zlínem, Olomouc čeká ve čtvrtfinále Plzeň.

Třinec kromě řady nedoléčených hráčů nechal před startem předkola play off odpočívat i Irgla a závěrečným utkáním základní části se doslova protrápil. Mátožný výkon ale Olomouc nedokázala potrestat i proto, že v závěru první části ji nevyšla dlouhá přesilovka pět na tři. Herman si v ní sám najel až před Hrubce, ale v tísni zakončil vedle.

Zato vstup do druhé části Hanáci měli naprosto ve své režii. Paradoxně však skórovali z pozice, která s gólovou situací neměla nic společného. Húževka se prosadil po 51 sekundách nahozením puku od mantinelu, které Hrubcovi propadlo za záda.

Za dalších 63 vteřin Olomouc parádně vyšachovala domácí čtyřlístek v přesilové hře a Herman po Bucově pasu jen nastavil hokejku. Hosté byli výrazně lepší a mohli přidal další branky, ale Pekr ze sóla na Hrubce střílel nepřesně a Herman ve stoprocentní šanci při ráně zlomil hůl.

Třinecký výkon nebyl dobrý. Vicemistr za úvodních čtyřicet minut vyslal na Konráda jen devět střel - gólové parametry neměla žádná, a to včetně téměr dvouminutové přesilovky pět proti třem.

Domácí silné rozpaky ničím nevylepšili ani v třetím dějství. Zápas se v duchu přátelského utkání dohrál až do konce, kdy olomouckou výhru mohl zpečetit Pekr, ale z vyložené příležitosti přestřelil branku.

52. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - HC Olomouc 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Húževka (Skladaný), 22. Herman (Buc, Holec). Rozhodčí: Mrkva, Pešina - Polonyi, Tošenovjan. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 4469.
Třinec: Hrubec - M. Doudera, L. Doudera, Nosek, Roman, Hrabal, Stehlík, Adámek, Galvas - Jašek, Kopecký, Tybor - Dravecký, Kreps, Svačina - Rákos, Polanský, Adamský - Matuš, M. Kovařčík, Rufer. Trenéři: Dopita a Mucha.
Olomouc: Konrád - Skrbek, Vyrůbalík, Škůrek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek - Buc, Herman, Holec - Eberle, Řípa, Vodný - Skladaný, Húževka, T. Mikúš - Pekr, Rác, Kucharczyk. Trenéři: Venera a Tomajko.