Posmyk zařídil v nastavení Budějovicím výhru v Pardubicích

Obránce Marek Posmyk rozhodl v druhé minutě prodloužení o výhře hokejistů Českých Budějovic na ledě mistrovských Pardubic 5:4. Domácí Moeller dokázal v závěrečné části otočit nepříznivý stav, ale v 58. minutě vynutil nastavení slovenský útočník Michal Hudec.

Z první vážnější akce se hosté dostali do vedení po střele Hübla. Po nenápadné akci se zrodilo šťastné vyrovnání, nahozený puk Razingara zpoza branky si Kotrla bruslí srazil do vlastní sítě. O dvě minuty později vrátil vedení hostům Posmyk v početní výhodě střelou pod horní tyč Lašákovy svatyně. Účet první třetiny podtrhl srovnáním skóre Čaloun též využitou přesilovkou.

Ve 23. min. Rolínek s Blažkem sami před Turkem zaváhali, a tak trpěliví hosté čekali na další příležitost, která přišla v podobě dvojnásobné přesilovky. Při návratu Kántora z trestné lavice Hřebejk ztrestal faul Havíře.

Od poloviny utkání se hra se přelévala na obou stranách. Ve 47. min. Rolínek srovnal a díky Sýkorovi domácí měli blíž k výhře. V dramatickém závěru si Hudec vynutil prodloužení, v němž Posmyk potrestal chybnou rozehrávku Lašáka vítězným gólem.

Vladimír Bezdíček, trenér Pardubic: "Stále jsme dotahovali a potom dokonce otočili skóre. Bohužel jsme nezvládli závěr a vlastními chybami jsme se připravili o body."

Josef Jandač, trenér Č. Budějovic: "Rozhodovaly přesilovky. Závěr se hrál vabank, jsme rádi za každý bod v boji o play-off."

Moeller Pardubice - České Budějovice 4:5 v prodl. (2:2, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Razingar (Čaloun), 17. Čaloun (Mikeska, Snopek), 47. Rolínek (M. Hlinka, Čaloun), 51. Sýkora (Čaloun, Snopek) - 2. Hübl (Sailer), 14. Posmyk (M. Hudec, Brabenec), 29. Hřebejk (Gřegořek, Sailer), 58. M. Hudec (Brabenec, Gřegořek), 62. Posmyk. Rozhodčí: Šindler - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:3. Diváci: 8423.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Havíř, Mudroch, Vágner, Kántor - Rolínek, Blažek, Lubina - Sýkora, Mikeska, M. Hlinka - Čaloun, Koukal, Razingar - Mrázek, Korhoň, Kolář. Trenéři: Bezdíček, Hemský.
České Budějovice: Turek - Posmyk, Gřegořek, Kutlák, Harant, Kotaška, Vydarený - M. Hudec, Brabenec, Veselý - Hřebejk, Hübl, Sailer - Mertl, Vak, Kotrla - Šimánek, Krátoška, Bělohlav. Trenéři: Jandač a Kupka.