Rubriky:

Tipsport extraliga

Stále jsme věřili, že s tím můžeme něco udělat, řekl Červenka po obratu Pirátů

7. března 2016 22:36 - Chomutov

Nejproduktivnější hráč základní části hokejové Tipsport extraligy Roman Červenka z Chomutova prokázal herní přehled, formu a aktivitu i v prvním zápase předkola play off proti Kometě Brno. Blýskl se dvěma skvostnými přihrávkami na góly kanadského obránce Bretta Skinnera, díky nimž Piráti otočili nepříznivý vývoj střetnutí a vyhráli 2:1 v prodloužení. V sérii hrané na tři vítězné zápasy tak vedou 1:0.

 

Libor Zavoral, ČTK

Z brněnské strany znělo před startem předkola, že klíč k úspěchu vězí právě v ubránění Červenky. I přes důslednou defenzivu v podání hostů se stal chomutovský forvard ústřední postavou duelu.

„Ze začátku jsme ale hráli špatně, příliš ustrašeně. Jako bychom se báli něco vymyslet, ale nebyl k tomu důvod. Naštěstí jsme po dvou třetinách prohrávali jen 0:1 a pořád jsme věřili, že s tím můžeme něco udělat," líčil Roman Červenka.

Spolupráce se skórujícím Skinnerem vyplynula z průběhu hry. „Nejprve jsem mu nahrával v přesilovce. A v prodloužení tam byl úplně sám, využil volný prostor a trefil se podruhé. Ale nemohl jsem si vybírat, že budu přihrávat zrovna jemu. Je to tak rychlé, že se snažím najít nejlépe postaveného spoluhráče, a tím byl Brett," usmál se Červenka.

Třetí část přinesla chomutovské vzkříšení. „Řekli jsme si, že to musíme sehrát jinak. Povedlo se nám srovnat a dotáhli jsme utkání do vítězného konce. Brno na svém stylu ze základní části nic neměnilo. Stejně jako nedávno ve vzájemném zápase na našem ledě bránili střední pásmo a vyráželi do brejků. A pokud měli šance, tak z našich chyb," rozebíral chomutovský lídr.

Červenka: První bod v sérii je psychickou vzpruhou

V sestavě Pirátů se po třinácti zápasech znovu objevil uzdravený kapitán Vondrka v elitním útoku právě s Červenkou a Růžičkou ml. „Michal dlouho nehrál a není jednoduché naskočit hned do takhle důležitého zápasu. Věřím, že se do tempa znovu dostane a naše souhra bude lepší a lepší," uvažoval Červenka s výhledem na úterní pokračování série.

Piráti vedou v sérii 1:0, což je pozvánka i pro jeho fanoušky na další utkání. „Lidi v Chomutově předkolo play off ani vyřazovací část předtím nezažili, takže jsme rádi i kvůli nim, že máme pomyslný první bod," pravil útočník. „Je to psychická vzpruha, i když při vyrovnanosti soupeřů to ještě tolik neznamená. Ani někteří chomutovští kluci dosud nepoznali přímo atmosféru této fáze soutěže, ale rychle si zvykají. Vůbec bych se na jejich nedostatek zkušeností s play off neohlížel. Společně si to chceme užít," dodal Červenka.

Druhý zápas překola play of mezi Chomutov a Brnem začíná opět v 17.20 hodin. Přímým přenosem ho vysílá ČT sport, podrobnou on-line reportáž můžete sledovat na Sport.cz.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Jak dopadne druhý zápas předkola play off mezi hokejisty Chomutova a Brna?

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..