Piráti jsou ve čtvrtfinále, Třinec si vynutil rozhodující duel. Vary mají jistotu baráže

jsv, škvSport.cz

Hokejisté Chomutova si v pátek zajistili start ve čtvrtfinále extraligového play off. V Brně zásluhou gólu Romana Červenky z 56. minuty zvítězili 4:3 a celou sérii ovládli 3:1 na zápasy. O tom, zda Piráti vyzvou v boji o semifinále Liberec, nebo Spartu, se rozhodne až v neděli. Třinec totiž ve čtvrtém utkání předkola zdolal doma Zlín 4:3 a vynutil si páté rozhodující střetnutí na ledě Beranů. Druhým kolem pokračovala i skupina o umístění. Vítkovice prohrály v Litvínově 1:2 po prodloužení, přesto mají záchranu v soutěži na dosah. Prvním jistým účastníkem baráže se staly Karlovy Vary, které doma podlehly Pardubicím 2:3.

Třinečtí hokejisté se radují z gólu proti Zlínu. Nahoře je střelec branky Jiří Polanský.

Kometa dokázala celkem třikrát odpovědět na vedení Chomutova, počtvrté se jí to ale už nepodařilo. V napínavé třetí třetině nejprve srovnal na 3:3 z dorážky Dočekal. Zaplněná brněnská aréna poté viděla hned dvě trestná střílení. Nejprve v 53. minutě neuspěl hostující kapitán Vondrka, stejnou příležitost dostal o dvě minuty později i domácí Raška, kouč Růžička však poslal místo Kristana do branky Strmeně a ten se obelstít nenechal.

Rozhodnutí padlo v čase 55:36. Červenka ranou z první zacílil přesně k levé tyči a poslal Piráty do čtvrtfinále. Naopak pro Kometu sezóna končí.

Kindl zařídil výhru Ocelářů

O posledním účastníkovi čtvrtfinále bude jasno až v neděli. Čtvrtý duel předkola mezi Třincem a Zlínem byl plný zvratů. Ve 38. minutě vstřelil kuriózní vedoucí gól na 3:2 hostující Maruna, jehož zblokovaná střela přelobovala gólmana Hamerlíka a skončila v rohu branky. Jenže ještě před druhou sirénou srovnal svým druhým zásahem v utkání Polanský a v 53. minutě dokonal obrat obránce Kindl.

Pátý rozhodující zápas je na programu v neděli v 15.30. Výhodu domácího prostředí budou mít Berani.

Vary jdou do baráže, Vítkovice jsou blízko záchrany

Prvním jistým účastníkem baráže se stali hráči Karlových Varů. Energie v pátečním druhém kole skupiny o umístění nestačila na Pardubice, před vlastním publikem podlehla soupeři 2:3 a v součtu se zápasy základní části si připsala již sedmou porážku v řadě.

Dynamo zadělalo na vítězství v první třetině, v níž vsítilo tři branky (dvakrát se přitom trefil Sýkora). Východočeši se díky výhře znovu o krůček přiblížili záchraně, před předposledním Litvínovem mají čtyři kola před koncem čtyřbodový náskok.

Záchranu v nejvyšší soutěži mají na dosah hokejisté Vítkovic. V Litvínově sice v pátek prohráli 1:2 po prodloužení, obhájce titulu však zaostává za Ostravany v tabulce o dvanáct bodů.

Hokejová Tipsport extraliga:
Předkolo play off, 4. zápasy:
Třinec - Zlín 4:3
Branky: 17. a 39. Polanský, 13. Kopecký, 53. D. Kindl - 9. Kotvan, 22. Fořt, 38. Maruna.
Stav série: 2:2.
Brno - Chomutov 3:4
Branky: 8. L. Čermák, 19. Dostálek, 43. Dočekal - 17. a 56. Červenka, 7. Chrpa, 26. D. Květoň.
Konečný stav série: 1:3.