Karlovy Vary - Litvínov 2:3Duda zajistil Litvínovu výhru na ledě Varů gólem v závěru

5. Kubát 0 : 1
7. Hübl 0 : 2
9. Huna 1 : 2
14. Skuhravý 2 : 2
59. Duda 2 : 3

Hokejisté Litvínova vyhráli ve třetím kole skupiny o umístění na 11. až 14. místě v extralize na ledě Karlových Varů 3:2 a snížili tak odstup na dvanácté Pardubice na tři body. Utkání rozhodla branka útočníka Radka Dudy, který byl ještě na začátku sezóny kapitánem Energie, v přesilové hře v 59. minutě. Západočeši, kteří jsou již jistým účastníkem baráže, prohráli osmý zápas za sebou.

Litvínovský Kamil Piroš zkouší pozornost karlovarského brankáře Tomáše Závorky.

V sestavě domácích se podruhé v sezoně objevil bývalý kapitán Západočechů Skuhravý, který doposud hrál za prvoligové Kladno. Ani on však nedokázal zabránit v úvodu zápasu velkému tlaku Litvínova. Otevřít skóre mohl už v první minutě Gerhát, jeho střela ale těsně minula levou tyč domácí branky.

V 5. minutě se hosté již ujali vedení po kombinaci mezi Gerhátem a Kubátem. Následně byl vyloučen Svoboda a v přesilové hře zvýšil vedení Vervy 21. gólem v sezoně Hübl. Zatímco Závorka byl v permanenci, jeho protějšek Petrásek byl prakticky bez práce.

Hned po první přesné střele však domácí snížili, v 9. minutě se o to postaral Huna. Vstřelená branka vlila domácím energii do žil a ve 14. minutě bylo srovnáno. Skuhravý tečoval Bartekovu střelu a ve druhém zápasu v karlovarském dresu si připsal druhý gól.

Vyrovnaný stav zápasu a sil na ledě vydržel rovněž ve druhé dvacetiminutovce i přesto, že Severočeši hráli dlouhou 87 vteřin trvající přesilovku pět na tři, ve které si však větší příležitost nevytvořili. Otočit vývoj zápasu pro Karlovy Vary mohli naopak Svoboda a Kůs, ale jejich samostatné nájezdy Petrásek zlikvidoval.

Ve třetí třetině dominovali opět hosté, vytvořili si soustavný tlak, který Vary hasily jen za cenu častých faulů. Domácí dlouho drželi vyrovnaný stav, sérii zápasů bez zisku bodu však nakonec neukončili. V 58. minutě dostal Gorčík dvouminutový trest za vyhození kotouče mimo ledovou plochu a Duda jeho prohřešek potrestal.

3. kolo skupiny o umístění v hokejové extralize:
HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Huna (Koblasa), 14. Skuhravý (Bartek) - 5. Kubát (Gerhát), 7. Hübl, 59. Duda (T. Pavelka, Lukeš). Rozhodčí: Pavlovič, Pešina - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 10:5. Využití: 1:2. Diváci: 2584.
Karlovy Vary: Závorka - J. Tomeček, Bičánek, Sičák, M. Rohan, Benák, Baránek - Huna, Skuhravý, Vachovec - Bartek, Kůs, T. Rohan - J. Svoboda, Marosz, Koblasa - V. Tomeček, Vrána, Gorčík. Trenéři: Mlejnek a Antonik.
Litvínov: Petrásek - Chaloupka, Kubát, F. Pavlík, T. Pavelka, K. Černý, Frolo - Gerhát, Hübl, Lukeš - Duda, R. Hanzl, M. Hořava - Martynek, Piroš, Trávníček - Jurčík, Válek, T. Doležal. Trenéři: Rulík a Šlégr.