Liberec přidal proti Chomutovu druhou výhru. Zlín srovnal sérii se Spartou

škv, vapSport.cz

Liberečtí hokejisté ve čtvrtfinálové sérii play off s Chomutovem přidali druhou výhru, když otočili nepříznivý stav z první třetiny na konečných 4:1. Sparta coby další favorit podlehla Zlínu 0:4, stav série je 1:1.

Liberecká radost. Autor druhého gólu proti Chomutovu Martin Bakoš (vpravo) a Branko Radivojevič.

Sparta v prvním zápase potvrdila proti Zlínu roli favorita, na výhru 4:3 se ovšem pořádně nadřela. Ve druhém utkání ale už byla úplně bezzubá a moravský celek nezadržitelně kráčel k vítězství.

Zlín vstřelil tři branky ve druhé třetině a stal se po Plzni teprve druhým týmem, který v  sezóně vyhrál v Praze v normální hrací době. Libor Kašík udržel první čisté konto v play off a třetí v sezóně.

Zápas po třech inkasovaných brankách předčasně skončil pro gólmana Dannyho Taylora, kterého nahradil Tomáš Pöpperle. Domácím v té době už chyběl zraněný útočník Jan Buchtele. Pokus o dramatizaci přeskupením sil kouči domácích Josefu Jandačovi nevyšel. Zlín podruhé v sezóně proti Spartě udržel čisté konto a Pražany v nejbližším pokračování série přivítá v 15:30 v neděli na svém ledě.

K vítězství přes obrat

Stejně jako Sparta nezaváhal ve středu v prvním utkání série ani vítěz základní části Liberec, který porazil Chomutov 4:3. Ani druhý triumf Bílých Tygrů se nerodil lehce.

Hosté se ujali v závěru první třetiny vedení, 27 sekund před sirénou využil přesilovku bek Brett Skinner. Liberečtí ale nakonec naplno využili výhodu domácího prostředí, když otočili výsledek dvěma góly už ve druhé části. Nejprve se trefil ve vlastním oslabení Branko Radivojevič a pak v početní výhodě Martin Bakoš.

Série se přesouvá do Chomutova, kde bude pokračovat v neděli od 17:50.