Plzeň rozstřílela Olomouc a semifinále má na dosah, Boleslav po vítězství v nájezdech otáčí sérii

Třetími utkáními dnes pokračovaly dvě čtvrtfinálové série play off hokejové extraligy. Velký krok za postupem mezi nejlepší čtyři udělala Plzeň. V Olomouci převálcovala domácí tým 8:1, v sérii vede už 3:0 a je jen krůček od semifinále. To Mladá Boleslav otáčí sérii s Hradcem Králové, po domácí výhře 3:2 po samostatných nájezdech vede na zápasy 2:1. Litvínov alespoň prozatím odvrátil pád do baráže vítězstvím nad Karlovými Vary 2:1 v prodloužení, Pardubice ale zvítězily nad již zachráněnými Vítkovicemi 2:0 a na Vervu mají čtyřbodový náskok.

Boleslavský útočník Richard Jarůšek střílí rozhodující gól v samostatných nájezdech ve třetím čtvrtfinále proti Hradci Králové.

Olomouc oba zápasy na ledě Plzně sice prohrála, ale v obou případech soupeře přestřílela. A tak se očekávalo, že Hanáci doma, kam se vrátilo play off po dvaceti letech, mohou sérii zdramatizovat. Nakonec se ale narodila nejjednoznačnější výhra Západočechů.

Kohouti sice několikrát naložili brouskovi v řadách hostů Ryanu Hollwegovi, ale to Škodě rozhodně náladu nekazilo, protože už po první třetině vedla díky povedenému úniku Erika Hrni a úspěšně zakončenému brejku dva na jednoho z hole Jakuba Lva o dva góly.

Když se krátce po přestávce trefili Miroslav Indrák a podruhé Lev, bylo jasné, že i potřetí v této sérii zvítězí Plzeň. Dva góly nakonec vstřelili i Indrák a Ondřej Kratěna.

V Boleslavi rozhodl jediný proměněný nájezd

Mladá Boleslav i bez zraněného Davida Výborného otáčí sérii. V úterý vyhrála v prodloužení, tentokrát rozhodla až v nájezdech. Bruslaři sice brzo prohrávali, ale zlepšenou hrou v prostřední části navzdory dvojnásobnému oslabení po brankách Tomáše Hyky a Martina Látala průběh duelu otočili.

Ani před svým publikem se ale výhry v normální hrací době nedočkali, protože Rudolf Červený po povedené kombinaci v závěru srovnal. Rozhodoval nakonec až rozstřel v samostatných nájezdech, v nichž byl jediným úspěšným exekutorem domácí Richard Jarůšek.

Pardubice blízko záchraně

Pardubičtí hokejisté udělali vítězstvím 2:0 nad Vítkovicemi další krok k záchraně. I když Litvínov ještě drží teoretickou naději. Doma otočil zápas s Karlovými Vary, když už po šestnácti sekundách prodloužení vystřelil výhru Robin Hanzl. Jenže Východčeši mají v tabulce na Vervu čtyřbodový náskok a k záchraně jim stačí získat bod v Litvínově, nebo v posledním kole jakkoliv porazit Karlovy Vary.

Hokejová Tipsport extraliga:
Čtvrtfinále play off, 3. zápasy:
Ml. Boleslav - Hr. Králové 3:2 po sam. nájezdech
Branky: 24. Hyka, 29. Látal, rozhodující nájezd Jarůšek - 2. Dietz, 57. Červený. Stav série: 2:1.
Olomouc - Plzeň 1:8
Branky: 30. Buc - 9. Hrňa, 19. Lev, 21. Indrák, 24. Lev, 43. Indrák, 52. Kratěna, 57. Kratěna, 60. Johnson. Stav série: 0:3.