Pardubice - Vítkovice 2:0Pardubice se díky výhře nad Vítkovicemi opět přiblížily záchraně

Hokejisté Pardubic zvítězili ve 4. kole skupiny o umístění na 11. až 14. místě nad Vítkovicemi 2:0 a v tabulce odskočili Litvínovu znovu na rozdíl čtyř bodů. Domácí se dokázali prosadit už po pěti minutách díky obránci Martinu Štajnochovi a do konce zápasu vedení nepustili. Výhru pojistil ve třetí třetině útočník Tomáš Marcinko, nulu vychytal Brandon Maxwell. Dynamu k jistotě záchrany stačí získat bod v Litvínově, případně v posledním kole jakkoliv porazit Karlovy Vary.

Pardubice do zápasu nastoupily i s uzdraveným kapitánem Rolinkem, který od 33. kola absentoval. První šanci zápasu sice měli Ostravané, když Hovorka trefil horní tyč, ale do vedení šlo už v páté minutě Dynamo. Nahodil připravil střeleckou pozici pro Štajnocha, jehož střela prolétla až za strážce hostující branky Kantora.

Vítkovice mohly odpovědět v přesilovce, jediné v celém utkání, navíc kuriózně za špatné střídání domácích, ale Olesz ani nadvakrát nedokázal protlačit kotouč za Maxwella. Lépe si v šanci nevedl ani Vandas, který mohl využít toho, že Maxwell na chvíli ztratil přehled, avšak netrefil branku. Na tempu utkání se viditelně projevoval fakt, že Vítkovice už se nemusely nikam hnát.

Náskok Pardubic mohl ve 25. minutě pojistit Orsava, jenže v klíčové chvíli mu před opuštěnou brankou vítkovický obránce zablokoval hůl. Hosté pak na několik minut přebrali režii utkání a Maxwell musel zasahovat při šanci Strapáče a tvrdé střele Pastora. Na druhé straně si Kantor díky hbité lapačce poradil s dobře mířeným pokusem Poulíčka.

Pardubický útočník se pak na začátku třetí části pasoval do role nahrávače a po Marcinkově dorážce vedly Pardubice už o dvě branky. Snížit ztrátu mohl krátce poté Szturc, ale přečíslení dvou proti jednomu nevyřešil ideálně. Dynamo si dvoubrankový náskok v klidu pohlídalo až do konce a díky čtvrté výhře za sebou se výrazně přiblížilo jistotě setrvání v extralize.

4. kolo skupiny o umístění v hokejové extralize:
HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Steel 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Štajnoch (Nahodil, Orsava), 44. Marcinko (Poulíček, Čáslava). Rozhodčí: Lacina, Hrubý - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 9002.
Pardubice: Maxwell - Štajnoch, Gregorc, Ščotka, Čáslava, Bokroš, L. Havlík - P. Sýkora (27. Poulíček), Redenbach, Marcinko - Moňa, Nahodil, Orsava - Rapáč, Tomášek, Rolinek - Cetkovský, Kaut, M. Beran. Trenéři: Draisaitl a Potajčuk.
Vítkovice: Kantor - Čerešňák, Kovář, Sloboda, Klok, Pastor, Philipp - Olesz, Illéš, Strapáč - Vandas, Kolouch, Kucsera - Tomi, Balán, Hovorka - Szturc, Maliník, E. Němec. Trenéři: Svozil a Petr.