Kadlec byl pyšný na obrat a chválil Američana: V play off je Hollwegův přínos obrovský

Plzeň

Za stavu 1:3 na zápasy by se jim do Prahy jelo špatně, ale hokejisté Plzně dokázali v neděli otočit stav a semifinálová série bude mít mnohem dramatičtější rozuzlení. Obránce Petr Kadlec si po výhře 2:1 pochvaloval, jak se jeho tým poučil ze sobotní porážky.

Ryan Hollweg z Plzně.

Vyčistili jste si rychle hlavy?

Zapomněli jsem na tu prohru hned v sobotu večer... Hlavně jsme si řekli, že musíme hrát trochu jinak, v první třetině nám tam jezdili dva na jednoho, tři na dva, byli jsme vybláznění a hráli jsme to jak na rybníku. Domluvili jsme se, že zachováme chladnou hlavu. Když ten puk nemůžeme mít, tak tam nemůžeme všichni vletět a propadat tam.

Vypadalo to, že vás hodně nabudil i Ryan Hollweg a jeho tvrdé střety.

Přesně tak, Ryan do toho chodí po hlavě, ale nejsou to jen hity, on i strašně moc střel zablokuje. Já to vidím na tréninku, přes něj se nedá skoro střílet. Jeho přínos je obrovský, obzvlášť v play off.

Takže po Hollwegově vzoru jste sparťany v soubojích víc dohrávali?

My jsme tak chtěli hrát i v sobotu, ale možná to teď bylo markantnější. Záměr to ale nebyl, my si říkali, že hru musíme spíš zklidnit.

Pochválíte i gólmana Machovského?

Jasně, Machy tam na začátku třetí třetiny vytáhl perfektní zákrok a my dali gól z protiútoku. To bylo pro nás klíčové.

Bude se ve středu v 5. utkání opakovat pražská kanonáda, nebo spíš napodobíte nedělní zápas?

Věděli jsme před začátkem série, že to bude hodně vyrovnané, což se potvrdilo. Jsme hlavně rádi, že se vrátíme ještě na šestý zápas domů.