Jihlava - Slavia 4:5 SNSlavia vyhrála v Jihlavě a dostala se do čela baráže o extraligu

Jihlava

Hokejisté Slavie vyhráli ve 4. kole baráže o extraligu na ledě Jihlavy 5:4 po samostatných nájezdech, zvítězili potřetí za sebou a dostali se do čela tabulky o bod před druhý Litvínov. Pražané čtyřikrát dohnali ztrátu, do prodloužení poslal zápas 50 vteřin před koncem třetí třetiny Fin Henri Tuominen a v rozstřelu rozhodl David Šafránek. Dukla zůstává se třemi body poslední.

Hokejisté Slavie se radují z vítězství na ledě Jihlavy.

Druhý domácí zápas v boji o nejvyšší soutěž nezačal pro vítěze první ligy nejlépe. Už ve druhé minutě útočník Kohout dohrál u mantinelu obránce Růžičku a s trestem na pět minut plus do konce utkání pro něj duel skončil hned po prvním střídání.

Jenže Slavia dlouho v početní výhodě nehrála. Po vyloučeních Markoviče a Davida Hrušky šla do přesilovky naopak Dukla a v šesté minutě ji využil Skořepa. Pro Jihlavu to byla první využitá přesilovka v baráži. Ve 14. minutě po objetí branky překvapil Škarka Kanaďan Robinson, jehož gól potvrdil až videorozhodčí.

Jihlava opět získala vedení v 26. minutě, kdy se po Malcově přihrávce trefil z mezikruží Kolář. Radost z vedení domácím ale nevydržela ani minutu a půl, protože Drahorád střelou od modré čáry znovu vyrovnal.

Brzy se opět radovali domácí, před polovinou druhého dějství překonal Hyláka střelou z pozice za pravým kruhem ruský obránce Grebeňuk. Slavia smazala ztrátu 15 vteřin před koncem druhé třetiny, kdy Štebih nedokázal vyhodit z obranného pásma a po Šafránkově přihrávce překonal Škarka z mezikruží Mikulík.

Ve třetí třetině neproměnil ve 48. minutě šanci v přesilovce Kolář, ale pět minut před koncem Seman využil další početní výhodu po přihrávce Mrni. Pražané porážku odvrátili, když Hraškovu ránu tečoval za šestnáctiletého Škarka Tuominen. Nastavení nerozhodlo a v rozstřelu se prosadil za domácí jen Skořepa, zatímco za Slavii se trefili Čermák a Šafránek.

4. kolo baráže o hokejovou extraligu:
HC Dukla Jihlava - HC Slavia Praha 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 2:2, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Skořepa (Harkabus, Důras), 26. Kolář (Malec), 29. Grebeňuk (Kolář, Melenovský), 55. F. Seman (Mrňa, Štebih) - 14. Robinson (Markovič, Vas), 27. Drahorád (Mikulík, Hraško), 40. Mikulík (Šafránek), 60. Tuominen (Hraško, Robinson), rozhodující sam. nájezd Šafránek. Rozhodčí: Hrubý, Pešina - Pešek, Zavřel. Vyloučení: 6:8, navíc Kohout 5 min. a do konce utkání - M. Hruška 10 min. Využití: 1:0. Diváků: 2493.
Jihlava: Škarek - Kaláb, Dobrovolný, Štebih, V. Zadražil, Bilčík, Grebeňuk - Důras, Skořepa, Harkabus - Beránek, F. Seman, Diviš - Kolář, Melenovský, Jícha - Kohout, Malec, Mrňa. Trenéři: Vlk, Zeman a Ujčík.
Slavia: Hylák - Knot, Andrlík, Pavlin, M. Hruška, A. Růžička, Hraško, Drahorád - D. Hruška, Šafránek, Mikulík - Markovič, Vas, Robinson - Andres, Tuominen, M. Ondráček - M. Čermák, Kašpařík, Bahenský. Trenéři: Razým a Srdínko.