Rubriky:

Tipsport extraliga

Netík už sparťanské tituly zažil. Teď finále prožívám víc než před devíti lety, říká

13. dubna 2016 15:46 - Praha

Je jedním ze čtyř hráčů, kteří ze současného kádru hokejistů Sparty pamatují poslední titul pražského týmu. Tomáš Netík si z roku 2007 vybavuje hlavně neopakovatelnou atmosféru. „Byla až mrazivá.“ říká třiatřicetiletý útočník letošních finalistů.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Byla to vize, se kterou jste se do Sparty vracel, že si s ní zahrajete finále?
To je ten největší motiv, co je, dohrávat sezónu až do finále. Sparta v něm nebyla dlouho, já taky ne, tak hlavně ať už to vypukne.

Na co nejvíc vzpomínáte?
Mám kolem sebe lidi, co Spartě dlouho fandí. Hrát o titul je za odměnu. Kdo si vybaví poslední finále, tak atmosféra byla úžasná. Člověk si to s sebou nese a nikdy na to nezapomene.

Zavzpomínáte si někdy s ostatními pamětníky?
Jasně, ale doufám, že budeme vzpomínat hlavně na ten letošní rok. Ale občas když sedíme, tak si vzpomeneme na nějaké pikantnosti nebo zvláštnosti série a pokecáme o nich.

Vnímáte finále odlišněji, než ve svých 24 letech?
Teď to prožívám intenzivněji. Když jsem byl mladý, tak jsme mysleli, že to budeme hrát ob rok, ale nakonec to tu devět let nebylo.

Nekoukáte teď tolik na osobní statistiky a jde vám hlavně o tým, je to tak?
Máte sezóny, kdy uděláte osobní úspěchy a hodně bodů, ale s týmem se nemusíte dostat do play off. Pak jsou sezóny, kdy bodů nemáte tolik, ale jste ve finále a je to cennější. Když jste mladší, máte ambice dostat se do nároďáku a získat zahraniční angažmá. Chcete být hodně vidět a tyhle věci u vás převládají, zatímco ve věku, co mám já, tak to víc podřizujete týmu a uvědomujete si, že týmový úspěch znamená ve sportu nejvíc. A tím vůbec neříkám, že ve Spartě máme nějaké 'jájínky'. Jen je to prostě jiné - když jste starší, nejdete do sezóny s touhou dát 30 gólů, ale dobýt titul.

Ale nějakým tím gólem byste k němu určitě rád přispěl...
Já hrozně doufám, že jsem si to nechal na finále, protože co já letos předvádím v koncovce, to jsem nezažil asi za celou kariéru. Šance mám každý zápas a měl jsem je i každé utkání play off, ale co jsem dřív dával, tak teď nedávám.

Můžete porovnat trochu tažení z roku 2007 s tím letošním?
Nejsem zase takový lumen, abych to srovnával. Ale každopádně tým tady je výborný a určitě máme na to, abychom titul získali. Liberec je výborný soupeř, ale i my máme silný tým, ve kterém se sešlo čtyři až pět výborných lajn. Potenciál na titul tu je.

V sezóně 2012-13 jste krátce působil v Liberci, jak na to vzpomínáte?
Byl jsem tam snad měsíc, asi sedm zápasů. Vzpomínám na to ale v dobrém, byli tam fajn lidi.

Máte nějaký způsob, jak se v posledních dnech odreagovat od hokeje?
Mám holčičku, které je rok a půl, takže já mám vyčištěnou hlavu hned, jakmile přijedu domů...

Pamětníci sparťanských titulů
Michal Dragoun 2006, 2007
Jan Hlaváč 2007
Jaroslav Hlinka 2000, 2002, 2006, 2007
Tomáš Netík 2002, 2006, 2007
bum, Sport.cz, Právo

Který hokejový tým získá letos mistrovský titul?

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..