Rubriky:

Tipsport extraliga

Ulovit Zárubu? To by bylo zajímavé, říká šéf O2 Sport

14. dubna 2016 16:23 - Praha

Má se hokejový fanoušek chystat na přesun extraligových zápasů na placený kanál? Marek Kindernay, šéf televize O2 Sport, která je od roku 2018 domluvená na přenosech domácích zápasů Sparty a Liberce a blízko dohodě je i s Třincem, by byl v blízké budoucnosti pro model vysílání nejvyšší soutěže dílem na veřejně dostupné a dílem na placené stanici.

 

O2 Sport

Avizovali jste podpis smlouvy se Spartou a Libercem, s dalšími kluby jednáte. Jaká je vlastně situace na poli televizních práv z extraligy?

Agentura BPA (výhradní marketingový partner extraligy - pozn. red.) má podepsanou kolektivní smlouvu se všemi kluby do roku 2018 a krom jiného jsou součástí kontraktu i TV práva. Od roku 2018 si ale kluby mohou se svými právy nakládat dle vlastního uvážení. Proto se s námi mohly od tohoto roku dohodnout Sparta a Liberec. Co vím, tak se už některé kluby dohodly s BPA do roku 2023. Takže je pravděpodobné, že se vysílání rozdělí.

Kolik klubů se přiklání na tu, či onu stranu?

My v tuto chvíli jednáme se třemi čtyřmi, kolik jich má dohodu s BPA, nevím, to je samozřejmě předmětem obchodního tajemství.

Vy jste veřejně hovořili o Spartě, Liberci a Třinci. Ten čtvrtý klub prozradíte?

To nemůžu prozradit, nezlobte se.

Tak alespoň, jde o český, nebo moravský celek?

Je to klub z Moravy.

Je možné, že byste vysílali celou extraligu?

Vyloučit se nedá nic, my jsme připraveni sednout si s BPA k jednomu stolu. Pro hokej by podle nás bylo nejlepší, kdyby se to rovnoměrně rozdělilo. Nám jde jenom o to, aby se hokej dostal na placenou televizi. Tohle je první krok. A znovu opakuji: tohle je investice do hokeje, ne jen do televizních práv. Kluby se s námi dohodly ne kvůli vidině velkých peněz, ale s vidinou toho, že ty peníze mohou investovat do svého vlastního rozvoje.

Co byste vzkázal fanouškům? Platit za něco, co bylo vždy zadarmo, to se v Česku úplně nelíbí...

Vzkázal bych, že si každý může pořídit O2 TV, nepanuje tady žádná diskriminace. Není problém získat od nás krabičku a sledovat naší televizi přes internet od jakéhokoliv operátora. Není pravda, že by byl náš produkt nedostupný, dostupný je všem. A to, že se hokej objeví na placené televizi? To je prostě nevyhnutelná budoucnost, nejen u hokeje. Sport na placených kanálech standardně funguje v zahraničí a trh se rozhýbe i u nás doma. Myslím, že hodně ukázalo vysílání Synot ligy. Negativní reakce se po půlroce utlumily, kdo chtěl, ten si nás pořídil. A čísla jsou, myslím, slušná.

Avizovali jste projekt tří sportovních kanálů se zaměřením na fotbal, hokej a tenis. Jak byste naplnili např. hokejový kanál?

Detaily vám neřeknu, projekt stavíme ve dvouletém horizontu a jsme teprve na začátku. Ale nezajímá nás jen extraliga, zaměříme se na i jiné evropské soutěže. Už teď se soustředíme na rakouskou EBEL ligu, zajímáme se o švýcarskou, německou ligu. Rádi bychom postavili kanál, na němž budou mít hokejoví fanoušci možnost vidět ty nejkvalitnější soutěže v Evropě.

Plánujete investice v řádech miliard. Chystáte přesah i do jiných sportů?

Chtěli bychom se také do hloubky věnovat bojovým sportům, zajímají nás i zimní sporty. Chceme se věnovat českému lyžování, před nedávnem jsme podepsali s lyžařským svazem. Sportů je ale celá řada.

Začínáte si dělat představu o personálním složení budoucí hokejové redakce? Je možné, že se budete snažit lovit v České televizi, kde má zpracování hokeje tradičně výbornou úroveň?

Je to možné. V našem týmu je hodně lidí, kteří prošli ČT. Budeme si vybírat lidi, kteří mají zkušenosti, jsou profesionálové po všech stránkách. Dáme určitě prostor i mladým, ale základ musí tvořit lidé se zkušenostmi.

Když se zeptám konkrétně. Bylo by pro vás zajímavé dostat do týmu Roberta Zárubu?

Já považuji Roberta za největšího profesionála a nejlepšího českého komentátora vůbec. Myslím, že by to zajímavé bylo, nechci ale spekulovat o tom, co bude za dva roky. A nechci nikomu dávat zprávy přes média.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..