Liberec nepustil Spartu do trháku! Karlovarští utekli Slavii, Jihlava už je bez šance

Žádný trhák Pražanů! Hokejisté Liberec vyválčili v pokračování finále extraligy na ledě Sparty výhru 4:1, stav série je tak srovnán 2:2. Baráž vstoupila do své poslední čtvrtiny, Karlovy Vary jsou po 10. kole blízko k tomu, aby se udržely v nejvyšší domácí soutěži. Nad již dříve zachráněným Litvínovem vyhrály 5:3. Naději ještě živila i Jihlava. Porazila Slavii 4:1, ale její šance s ohledem na výsledek druhého zápasu vzaly za své. Už jen teorie zbývá sešívaným...

Útočník Liberce Jaroslav Vlach (vlevo) se raduje z gólu proti Spartě. Uprostřed obránce Radim Šimek, vpravo útočník Vít Jonák.

V O2 Areně ve čtvrtém finále extraligy bylo vše jinak než při pondělní výhře Sparty (4:1). Ve druhé třetině přišly tři gólové údery sebevědomých Severočechů.

Nijak jim nevadilo, že se museli obejít bez centra své první útočné formace Petra Vampoly, jenž má po druhém osobním trestu v play off automaticky zastavenou činnost na jeden zápas. Hrát nemohl ani další útočník Bílých Tygrů Dominik Lakatoš. Tomu disciplinární komise za faul loktem na Adama Poláška udělila stopku na nejbližší dva duely.

Naděje Pražanů mohl za stavu 0:2 pozvednout Miroslav Forman, exsparťana Marka Schwarze ale ve 34. minutě nepřekonal ani z trestného střílení. Gólu se zásluhou Jana Švrčka dočkali domácí až v 57. minutě. Power play jim pak nevyšla, Radim Šimek pojistil vedení hostů do prázdné brány.

V baráži se zase o něco vyjasnilo. Spolu s Litvínovem zůstanou s největší pravděpodobností extraligové i Karlovy Vary. Již jistě zachráněného soupeře, který nastoupil bez řady opor, dnes v podkrušnohorském souboji jasně porazily a před třetí Slavií mají pět bodů k dobru. Pražané nezvládli zápas v Jihlavě. Ta vyhrála, už jí ale nezbývá ani teorie...

Aby měla Slavia šanci na postup i před závěrečným nedělním duelem v Karlových Varech, musí v pátek s Litvínovem získat minimálně o dva body více než Energie v Jihlavě.

Karlovy Vary - Litvínov 5:3
Branky: 4. Haščák, 14. Sičák, 20. Jak. Svoboda, 33. Huna, 34. Kůs - 8. a 24. Pšurný, 35. Trávníček