Rubriky:

Tipsport extraliga

V týmu olomouckých hokejistů končí Vošvrda, Valenta a Húževka

1. května 2016 12:04 - Olomouc

V kádru hokejistů Olomouce došlo k dalšímu odlivu hráčů. Barvy Kohoutů již nebudou nadále hájit brankář Tomáš Vošvrda a bek Tomáš Valenta, který byl v mužstvu na hostování ze Zlína. Hostování z Vítkovic skončilo rovněž útočníkovi Peteru Húževkovi. Hanáci se naopak podle klubového webu snaží udržet forvarda Jana Eberleho, který je hráčem Kladna a v Olomouci také hostoval.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Šestadvacetiletý Vošvrda pomohl v sezoně 2013/14 klubu k postupu mezi elitu a loni také k záchraně. Během uplynulé sezony ale nebyl tolik vytěžovaný a zasáhl jen do 12 utkání základní části a jednou si zachytal ve vyřazovacích bojích.

"Rozumím tomu, že chce ve 26 letech někde chytat. Věděl, že by to za Braněm (Konrádem) zřejmě bylo těžší, a přestože mu bylo nabídnuto, aby zůstal, rozhodl se to zkusit někde jinde," řekl k Vošvrdovu odchodu generální manažer klubu Erik Fürst.

Čtyřiadvacetiletý Valenta se před startem minulé sezony vrátil ke Kohoutům po dvouleté odmlce, jeho hostování nyní ale končí. Za 34 utkání základní části zaznamenal Valenta gól a tři nahrávky. "O Tomáše jsme měli za určitých podmínek zájem, je ale hráčem Zlína, se kterým po skončení hostování nedošlo k dohodě, proto u nás končí," uvedl Fürst.

Devětatřicetiletý Slovák Húževka přišel v rozehraném ročníku z Vítkovic. Zatímco v dresu Ostravanů stihl jedinou asistenci ve 28 utkáních, za Olomouc v 19 startech čtyřikrát skóroval. V pěti duelech play off ale vyšel naprázdno. Hostování mu skončilo zároveň se sezonou.

Již dříve šestý tým extraligy avizoval, že kádr po skončení smlouvy opustí nejproduktivnější hráč Dávid Buc a další útočník Radim Kucharczyk. Kouč Zdeněk Venera, jenž před týdnem podepsal nový roční kontrakt, může naopak počítat s útočníkem Tomášem Fořtem, který přichází na hostování ze Zlína. Nadále probíhají jednání s Kladnem o možném setrvání Eberleho.

Otazník zatím visí nad dvojicí stabilních členů olomouckého útoku. Michal Vodný i Matěj Pekr obdrželi nabídku nových kontraktů, ale zatím je neakceptovali.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..