Rubriky:

Tipsport extraliga

Salfický končí jako sportovní manažer hokejistů Pardubic

11. května 2016 11:58 - Pardubice

Sportovní manažer Dušan Salfický končí v extraligových Pardubicích. Bývalý úspěšný hokejový brankář, který v Dynamu působil v manažerské funkci dvě sezóny, opouští klub na vlastní žádost. Východočeši o tom informovali na svém webu.

"Toto rozhodnutí nedělám jako emotivní gesto na efekt, dospěl jsem k němu na základě uvážlivého zhodnocení uplynulé sezóny. Můj odchod je zcela přátelský po vzájemné dohodě s hlavním akcionářem klubu," uvedl Salfický.

Čtyřiačtyřicetiletý dvojnásobný mistr světa se v sezóně 2011/12 podílel na zatím posledním pardubickém extraligovém titulu, v týmu působil i v dalším ročníku, po jehož skončení uzavřel aktivní kariéru a stal se manažerem.

"Jako zaměstnanec z klubu odcházím. Ovšem z pozice patriota a představitele města chci a budu nadále podporovat a pomáhat celé organizaci. Určitě budu chodit na utkání a fandit Dynamu, aby se mu dařilo. Pokud klub uváží, že mu mohu jakkoliv pomoci, rád mu vyjdu vstříc," dodal Salfický.

Dynamo posílí kanadský útočník Hodgman

Pardubice posílí kanadský útočník Justin Hodgman, který má na kontě pět startů v NHL a naposledy působil ve švédském Örebro.

"Hledali jsme vhodné typy středních útočníků. Měli jsme několik doporučení a na základě všech získaných referencí jsme se rozhodli pro Justina Hodgmana," uvedl generální manažer Pavel Rohlík.

Sedmadvacetiletý Kanaďan působil v Evropě v letech 2011 až 2014, kdy vystřídal dresy Lahti, Magnitogorsku, Nižného Novgorodu a Vladivostoku. Před dvěma lety se vrátil do zámoří a podepsal dvouletou smlouvu s Arizonou. V NHL ale nastoupil jen pětkrát, jinak hrál v nižší AHL. Letos v lednu zamířil do Švédska.

"Je hráčem, který by měl působit v prvních dvou pětkách. Kvalitní střední útočník. Je technickým typem, hokejově a dovednostně je na tom velmi dobře. Měl by zvýšit kvalitu naší ofenzivy," uvedl Rohlík. Zároveň poukázal na fakt, že Východočeši hledali hráče, jenž má zkušenosti s evropskými rozměry kluziště.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..